Medimagazin logo

'Karımı ağlatmışsınız' diyerek, doktoru tehdit etmişti: Uzlaştırmaya gönderildi

Ankara Şehir Hastanesinde görevli doktor T.Ş.Y.B.'yi, Ukrayna uyruklu eşine kan sonuçları için beklemesi gerektiğini söylediği için "Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız. Burayı talan ederim" diyerek, tehdit eden Mustafa P. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık 'tehdit' suçunun uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek, dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi
Kaynak: DHA
'Karımı ağlatmışsınız' diyerek, doktoru tehdit etmişti: Uzlaştırmaya gönderildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Bölümü’nde görevli doktor T.Ş.Y.B., 1 Ocak'ta Ukrayna uyruklu Y.P.'ye kan sonuçları için beklemesi gerektiğini söylediği için eşi Mustafa P. tarafından tehdit edildiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

Şikayetçi doktor Mustafa P.'nin "Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız. Burayı talan ederim" diyerek tehdit savururken cep telefonu ile çekilen görüntüsünü de delil olarak sundu.

Soruşturma tamamlandı

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından, tehdit suçunun uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle 'Uzlaştırma Bürosuna Gönderme Kararı' düzenlendi.

Kararda ifadesine yer verilen doktor T.Ş.Y.B., hastanın kan sonuçlarını öğleden sonra poliklinik şefi ile değerlendirip kendisine söyleyeceğini söylemesi üzerine, "Ne biçim iş yapıyorsunuz? Beni bekletemezsin. Bana bakmak zorundasın" şeklinde ifadeler kullandığını; yaklaşık 15 dakika sonra gelen eşinin ise, "Eşimi nasıl ağlatırsınız, seni öldürürüm" diyerek tehdit ettiğini ileri sürdü.

"Kimseyi tehdit etmedim"

Şüpheli Mustafa P., eşinin kan sonucunu almak için hastaneye gittiğini, bir süre sonra kendisini arayarak hastaneye çağırdığını belirterek, "Hastaneye gittiğimde eşim ağlıyordu. Burnu kanıyordu. Doktora 'neden eşimi ağlattınız' diye sordum. Kendisini şikayet edeceğimi söyledim. Bu sırada doktor ‘beyaz kod’ vermiş. Ben kimseyi tehdit etmedim" dedi. 

Dosya Uzlaştırma Bürosu’nda

Kararda, Mustafa P., hakkında 'tehdit' suçundan dava açılması için yeterli delil bulunduğu belirtilerek, "Şüpheli hakkındaki isnat edilen suçun uzlaşma kapsamında olması, kamu davası açılmadan önce şüpheli ile mağdurun uzlaşmak isteyip istemediklerinin teklif edilmesi ve uzlaşma işlemlerinin takibi için dosyanın Uzlaştırma Bürosu’na gönderilmesine karar verilmiştir" denildi.

Taraflar uzlaşamazsa Mustafa P. hakkında 'tehdit' suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılacak.

 

doktor
tehdit
ankara sehir hastanesi
kan sonuclari
Yorum (3)
Dr
günlük pratikte her türlü tehditin sağlıkçılara uluorta ve çok yaygın olarak yapıldığı aşikardır. bu durumun sağlık hizmeti veren doktor ve hemşireyi berbat bir duruma soktuğu ve sonraki hastaların moralsiz bir şekilde bakilıp yeterli tıbbi performansın gösterilememesine neden olacağı da aşikardır.
10
Cevapla
Dr
sağlık personelini tehdit, rasgele iki vatandaş arasındaki vukuattan farklıdır. fark, morali ve aklı bu barbar icraat karşısında dumura uğramış doktorun bundan sonraki hastalarına ne ölçüde faydalı olacağıdır. kanuni düzenlemenin buna göre yapılması şarttııııııııırr !!!!@#*&#@!
13
Cevapla
sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longus
burda ağlayacak bişe yok.olsa olsa dr un acil servis keşmekeşindeki haline acıyıp yufka yürekliliğinden ağlamıştır..
9
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir