Medimagazin logo

Karatay'ın kazandığı para gündemden düşmüyor

Prof. Dr. Canan Karatay'ın 800 TL'lik muayene ücreti ve aylar sonraya randevu vermesi, gündeme bomba gibi düştü... Sosyal medyada ağır tepkiler alan Karatay'ın aylık 400 bin TL'ye yakın para kazandığı iddia edildi...
Kaynak: TAKVİM
Karatay'ın kazandığı para gündemden düşmüyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

800 TL'yi alan ve özel sağlık sigortası kabul etmeyen, kredi kartını ekstra komisyon ücretinden sonra onaylayan Karatay'a tepkiler çığ gibi büyüdü. Bu konudaki yoğun eleştirilere sesiz kalan Prof. Dr. Karatay'ın yakınlarına, "Cevap verecek bir dakikam bile yok. Çok yoğunum" dediği öğrenildi.

KREDİ KARTI SEVMİYOR

Günde ortalama 20 kişiyi muayene eden Karatay'ın 16 bin TL kazandığına dikkat çekildi. Bazı haftalar Cumartesi günleri de muayene için randevu veren Karatay'ın aylık 400 bin TL kazandığı ifade edildi. İşte Karatay için yorumlar:

Canan Teyze haklı... Kaptırdığı 100 bini toplamaya çalışıyor. Teyzem, ekmek ye ekmek...

Telefonda 100 bini veren Karatay, muayene için 800 TL alıyor. Kıyamet geliyor.

Karatay, bu ülkenin saf insanlarını iyi tanıyor. Kızmaya gerek yok.

Maliye ne iş yapar. Kaç randevu kayıtlı acaba?

Canan Karatay, silah zoruyla 800 TL almıyor, bu detayı unutmayalım.

Veren el, alan elden üstündür...

800'ü veriyorsun, sonra ciğerlerinden hafif bir yanma oluyor. Sonra İç hastalıkları uzmanına gidiyorsun.

Herkesin savunduğuna itiraz et, vizite 100 TL'den 800'e çıksın. İşte Türkiye'nın TIP devrimi.

Karatay'ın kazandığıyla, ekmek alınsa Afrika'da aç kalmaz.

Karatay'ın kredi kartı ve özel sağlık sigortasına gıcığı var. 'Kredi kartı yemeyin' diyor.

MESLEKTEN MEN EDİLECEKTİ

Prof. Canan Karatay, "hamilelikte şeker yükleme testinin zararlı olduğu" yönündeki açıklaması nedeniyle meslekten men cezası aldığı iddia edilmişti. Ancak İstanbul Tabip Odası ise Karatay'a para cezası verildiğini duyurdu. TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Hüseyin Demirdizen, "Para cezası Türk Tabipleri Birliği disiplin soruşturması yönetmeliğine göre, TTB üyelerinin aidatlarının 3-5 katı" dedi.

canan karatay
vizite ücreti
Yorum (9)
Hakan
Neymiş. Karatay hanımın hiç bir dayanağı olmadan (Konuştuğu konularda hiç yayını yok) atıp tutmasının nedeni cebini doldurmakmış. Amme hizmeti yapmıyormuş. Sağlıklı yaşamak isteyen şekeri tansiyonu olan binlerce kişinin duygularını sömürmekmiş TV lerde yüksek sesle konuşmanın nedeni.
0
Cevapla
Bartu
Doktor arkadaşlar neden aralarından birinin sivrilip başarılı olmasını neden çekemiyor anlamıyorum. Televizyona çıkmak için yayın mı yapmak gerekiyor? Bu arada yayınların nasıl yapıldığını da hepimiz çok iyi biliyoruz...
0
Cevapla
Mücahit Altuntaş
Sayın Hakan (uzm dr)sormak istiyorum. Peki varsayalım Karatayın böyle bir derdi var. Peki bizim derdimiz ne olsa gerek ! Sayın Hakan (uzm dr) ve onun gibi düşünenlere soruyorum.Karatay konusunda rakamsal abartılarda bana görede sorun var ama daha önemlisi bizim sorunumuz ne ? yani ! Obezite son otuz yılda %300 artmış , yada son on yılda %100 artmış ! Sorun ne ? Burada derneklerin , bilim insnaıın , gıda sanayinin yada bu kültürün (obezite sorunsa ! ) sorunumuz ne ? Evet nedir bizim sorunumu ve nasıl çözülür ! Karşımızda bir halk sağlığı sorunu var ! Bütün hastalıkların anası obezite gümbür gümbür geldi ! Aval aval baktık ! Sorun ne ? Yaşam tarzımız ! Peki Bu iş Karatayla çözülürmü ? Hayır ! Halk sağlığı sorunu halk sağlığı yaklaşımı ile çözülür ! Peki bu sağlık sisteminde nerede halk sağlığı uzmanları ? Neden Tus tercihlerinde ilk üçte olması gereken , böylesi kaynak ve gelişmemişlik sorunu olan , böylesi %80-85 oranında ! sağlık teknolijinde dışa bağlı ülkede , böylesi son on yılda sağlık harcamaları ve obesite operasyonları katlanan ülkede ilk yüzde bile olamıyor ? Prestijli kılmak sağlık sisteminde bu kadar zor mu?Yoksa sürekli işlem sayısı artan ve ticarileşen sağlık sistemimizle uyumlu mu değil ? Nedir bizim sorunumuz ? Sakın bana 850 TL ücret almayı söylemeyin.Ülkede ki gelir dağılımı ile koreledir !Ülkedeki ayarsız rekabet ve tercih değerleriyle ilişkilidir.BAkınız Özel hastanelerde , kremde krem hastanelerde muayne , yatak , ünvan fiyatlaması. Sorunun Canan Karatayın yaklaşımında olduğunu da söylemeyin.YAŞAM TARZI vurgusu yerindedir.Obezitede en çok tüketilen HIZLI SİNDİRİLEN ÜRÜN VE DOLAYSIYLA RAFİNE KARBONHİDRAT TÜKETME SORUNU ,ve vurgusu da önemlidir.Beslenmede bazı rakamlar abartılı olabilir. Eee abartıyı seven kültürümüze , hamasi bağıra çağıra yapılan siyaset ve siyasi ortamımıza yakışır.Ama bir hükümet çıkaramadılar.Bir milyara malolacak yeni seçime gidiyoruz.Bunları konuşmayan kültürümüz pış pış uyuyor. Kültür böyle. Canan Karatayın duyduğuma göre kitapları ucuzmuş isteyen onları alsın , okusun.Sağlık da yaşam tarzı ve beslenme , ideal kiloda olmak tüm yaklaşımların üstündedir , uzun sağlıklı yaşamının en etkin sigortasıdır. Ben kitapları okumadım.Doğrular bellidir.Sağlık ortmaında çok gereksiz işlemelrr , abartılar yapılıyor.Sağlıkt aiş yükü son on yılda %300 artıyor ! Ne gam ! Sağlıkta yaşam tarzının öne çıkması gerekiyor.Ama çocuklarımız bu kadar hızlı şişmanladığına göre hastalık lobisi bunları öne çıkarmıyor.Meseleye buradan bakmakta KÜMÜLATİF , halk sağlığı adına yarar görüyorum. Dr.Mücahit Altuntaş İç hastalıkları uzmanı 19 Ağustos 2015
1
Cevapla
bigmücahid2002
Hakan hocam, Canan hanım hakkındaki tahliliniz doğru değil. Ben yıllardır takip ettiğim ve Cerrahpaşa'da hocam olduğu için yakınen biliyorum. Canan hanımın karakteri böyle. Bir de 65 yaşından sonra meşhur olduğu için ünün şehvetine kapılanlardan. Zengindir ama maddiyatçı değil. Onun gibi diğer meşhur hocalar da benzer rakamlar aldığı için 800 lira ücreti. 2500 3000 bile alanlar var diye duydum.
1
Cevapla
bigmücahid2002
Dr Bartu , ısrarla canan hanımı kıskandığımız için bu yorumları yaptığımızı iddia ediyorsun. Televizyonlara çıkan tek hoca o değil ki. Birçok hoca var , onlara birşey diyor muyuz? Çünkü onlar bizi hasta ile karşı karşıya getirmiyor. Hatta Canan hanım yüzünden hastasından şiddet gören bile var. Bir hasta gece Canan hocadan statinleri öyle bir dinliyor ve öyle bir gaza geliyor ki ertesi gün soluğu poliklinikte alıyor ve doktoru dövüyor. Benim bildiğim olay bir tane. Eminim benzerleri var ama Canan hoca gibi sesimiz çıkmıyor. Ben bu şekilde mağdur olan doktorları Canan hanımı mahkemeye vermeleri için teşvik ediyorum buradan. Yeter bu kadından çektiğimiz. Niye sadecd Canan hocayı kıskanalım ki? Çok saçma , kadın açıklamaları ile hem vatandaşa zarar verdiği için hem de kılavuzlara göre hastaları tedavi eden doktorları zor durumda bıraktığı için kızıyoruz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir