Medimagazin logo

Kamu hastanelerinde sicil amiriniz kim?

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Disiplin Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik değişikliği yaptı.
Kamu hastanelerinde sicil amiriniz kim?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yönetmelik değişikliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Değişikliğe göre, kuruma bağlı birlik ve hastanelerdeki yönetim görevinin tek kişiye verildiği hallerde, birleşen görevlerden üst görevin bağlı olduğu idareci disiplin amiri olacak. Üst disiplin amiri de buna göre tespit edilecek.

 

kamu
hastanelerinde
sicil
amiriniz
kim?
Yorum (5)
ahmet
yani kısaca röntgen için röntgen uzmanlarının personel üzerindeki tüm yetkisini almışlar .başhemşireye vermişler.aynı şey laboratuar uzmanları içinde gecerli.hasta bakım müdürünü hastanelerde personel müdürü yapmışlar. lanet olsun.
2
Cevapla
metna
ilk işim sağlık-sen den istifa etmek. tüm teknisyen grupları nasıl olurda başhemşireye peşkeş çekilir.
2
Cevapla
Dr.Who
Devlet memuru bile olmayan sözleşmeli personel 657'ye tabi kadrolu personelin disiplin amiri!Sözleşmeli personelin disiplin amiri de herhalde münker ve nekir melekleri!Nasıl olsa hastaneleri hekimler için kabristana çevirdiniz!Allah sizlere akıl fikir versin!
0
Cevapla
Sağlıkçı
Niye hoşunuza gitmiyor ki ? size okulda bu eğitimleri veren öğretmenlerinizin bir çoğu da Hemşire kökenli değil mi zaten. Başhemşire de yok artık Müdür var. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri de çok istemez zaten. Onlara da soran olmamıştır. Ama bir gerçek var Sağlık teknisyen ve teknikerleri, Hemşireler, Sağlık Memurları ve Ebeler Sağlık Bakım Hizmetlerine bağlı olacak. Yani daha bir disipline olacak. Herkese hayırlı olsun :)
1
Cevapla
emin tokat
lanet olsun böyle bir sisteme saglıkla alakası lomayan birilerine saglık camiasını yedirecekler ne anlar s.bakım md. saglık işlerinden utanmadan sicil amiri sıfatı verilmiş yazıklar olsun
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir