Medimagazin logo

'Kalp nakline bürokrasi engeline' soruşturma

Sağlık Bakanlığı, Adana'da bir kişiye bürokrasi yüzünden kalp nakli yapılamadığı iddiaları üzerine soruşturma başlattı.Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, ''Uygun kalp bulundu ama bürokrasi yüzünden nakil şansı kaçtı'' başlığıyla haberler yayımlandığı hatırlatıldı.
'Kalp nakline bürokrasi engeline' soruşturma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Haberle ilgili olarak Adana İl Sağlık Müdürlüğü tarafından derhal inceleme başlatıldığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bu gibi konularda hassasiyeti kamuoyumuzca bilinen Sayın Bakanımız Recep Akdağ'ın talimatlarıyla Teftiş Kurulu Başkanlığımızdan bir müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma neticesinde görevde ihmal ya da kusuru bulunanlar hakkında gerekli idari yaptırımlar uygulanacak ve incelemenin neticesi kamuoyumuzla ayrıca paylaşılacaktır.''

'kalp
nakline
bürokrasi
engeline'
soruşturma
Yorum (1)
Dr. Jane Doe
Kimi soruşturacaksın, neyi soruşturacaksın? THY ile iletişim sağlayıp, birbirnizi arayıp, hatır gönül yoluyla bile uçağı bekletemez miydiniz? Aynı uçak bir milletvekilini 2 saat bekler ama. Organ nakli koordinasyon merkezinizin başında kim var? Memur zihnyetli adamlar çalıştırılmaz böyle önemli işlerde.İş bitirici adam lazım öyle yerlere.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir