Medimagazin logo

Kalp nakli yapılan profesör hayatını kaybetti

Antalya'da hastalarını kontrol ederken fenalaşan ve 4 gün önce kalp nakli yapılan öğretim üyesi yaşamını yitirdi
Kalp nakli yapılan profesör hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya'da hastalarını kontrol ederken kalp kirizi geçiren ve 4 gün önce kalp nakli yapılan Prof. Dr. Abit Demircan hayatını kaybetti.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abit Demircan'a 4 gün önce Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü'nden Prof. Dr. Ömer Bayezid ve ekibi tarafından Adana'da beyin ölümü gerçekleşen 29 yaşındaki bir kişinin nakledilen kalbinin işlevini görmediği belirtildi. Yaşam destek ünitesine bağlı yaşamını sürdüren Demircan'ın bu sabaha karşı hayatını kaybetti öğrenildi.

Demircan, Antalya'da 6 gün önce hastalarını kontrol ederken fenalaşmıştı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Demircan'a ilk müdahaleyi yanında bulunan asistanları yapmıştı. Müdahaleyle duran kalbi çalıştırılan Demircan, yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı.

Kalp yetmezliği teşhisi konulan Demircan'a Adana'da beyin ölümü gerçekleşen 29 yaşındaki ismi açıklanmayan kadının kalbi 7 saat süren ameliyatla nakledilmişti.

kalp
nakli
yapılan
profesör
hayatını
kaybetti
Yorum (2)
murat kar
allah rahmet eylesin ailesine sabır versin ve mekanı cenet olsun. zamanı gelince herkes son nefesini veriyor ölüme çare yok
0
Cevapla
Dr. O.Tansel Darçın
Ben de Abid hocanın öğrencilerindendim. Kendisi, pek kimsenin işine gücüne karışmayan, sakin tabiatlı bir hocamızdı. Severdik. Sanırım 70 yaşlarına gelmiş olmalı. Üzüldük, ancak ne yapacaksınız ki hayat böyle. Hepimizi bekleyen acı son, onu da buldu. Tüm tedavileri fazlasıyla yapıldığı halde kendisini kaybettik. Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun diyorum. Yakınlarına da sabılar diliyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir