Medimagazin logo

Kadın doğum uzmanına, bir haftada 2 darp

Bitlis Devlet Hastanesi'nde kadın doğum uzmanı olarak çalışan Op. Dr. Mehmet Güzelgül'ün, bir hafta içinde iki defa hasta yakınları tarafından darp edildiği iddia edildi. Darp sonucu sağ kolu alçıya alınan Güzelgül'e 3 haftalık iş göremez raporu verildi.
Kadın doğum uzmanına, bir haftada 2 darp
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, saat 12:00'da Bitlis Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. Opr. Dr. Güzelgül ameliyattan çıktığı sırada 'çocuğum senin yüzünden öldü' diyen bir hasta yakını tarafından darp edildi. Darp sonucu sağ kolunda incinme oluşan Doktor Güzelgül'ün sağ kolu atelle sabitlendi. Darp nedeniyle 3 haftalık iş göremez raporu alan Güzelgül, saldırgandan şikayetçi oldu.

Aynı hafta içinde iki kez hasta yakınlarının saldırısına maruz kaldığını ve darp edildiğini belirten Opr. Dr. Mehmet Güzelgül, Bitlis'te hastaların sağlığı için uğraşırken hasta yakınlarının kendisini darp etmesi kınadığını söyledi. İlk darp olayının geçen hafta Çarşamba günü yaşandığını belirten Güzelgül, "Geçen hafta Çarşamba günü kadın doğum servisini dolaştığım sırada kadın doğum servisindeki bir odada yatakların üzerinde uygunsuz şekilde yatan bir kişiyi fark ettim ve bu servisin kadınlara ait olduğunu kendisinin burada yatmasının uygun olmadığı kendisine söyledim. Bunun karşısında hasta yakını olduğu belirten kişi bana 3 gündür burada kaldığını belirterek argo kelimeler kullanmaya başladı. Daha sonra da yanındaki biriyle beni darp etti. Beni darp eden kişilerden şikâyetçi oldum. Daha sonra gelip özür dileyince şikâyetimden vazgeçtim. Ancak hastanede çalışan hasta yakını bu defa benim yanıma gelip beni ölümle tehdit edince tekrardan her üçünden şikâyetçi oldum." dedi.

Doktor Güzelgül, ikinci saldırının ise ameliyattan çıktığı sırada serviste bir hasta yakını tarafından yapıldığını söyledi. Güzelgül, şöyle konuştu: "Bana, 'bebeğim senin yüzünden öldü' diye bağırarak yumruk atmaya başladı. Attığı yumruklardan dolayı sağ kolumda incilme oldu bu yüzden atel alçıya aldılar. Darptan dolayı 3 haftalık iş göremez raporu aldım. Bana saldıran kişiden de şikayetçi oldum. Bir buçuk yıla aşkındır Bitlis'te görev yapıyorum. Ancak yapılan bu saldırıla beni derinden üzmüştür. Biz doktorlar hastaların sağlıkları için uğraşırken, saldırıya uğramamız nasıl yorumlanabilinir bilmiyorum."

Öte yandan Op. Dr. Doktor Mehmet Güzelgül'ü darp eden hasta yakının emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

kadın
doğum
uzmanına
bir
haftada
2
darp
Yorum (20)
Frankie Bellevan
kadın doğum uzmanı meslektaşımıza geçmiş olsun.allah yardımcıları olsun. sorumluların allah belasını versin.
0
Cevapla
Bülent Duran
Meslektaşıma geçmiş olsun diyorum. Az önce intrauterin ex'le gelen ve normal doğum yapan bir hastanın şikayet dilekçesine mahkemeden gelen istek üzerine yanıt yazdım. Hasta neden sectio yapılmadı; benim bebeğim bundan öldü şikayetçiyim demiş, bir başka şikayet de yine mahkemede, onun nedeni de eski sectio, pacenta previa operasyon sırasında kanama nedeniyle bilateral hipogastrik arter ligasyonu yaptığımız ve tüplerini bağladığımız hastadan niye tüplerimi bağladınız diye. o 40 bin TL tazminat istiyor, bu arada mesleki sorumluluk sigortaları da sözde haber vermemize rağmen hiç ilgilenmediler, avukatlara gidince peşin para istediler 4000 tl ye davayı üstlenebileceklerini bildirdiler, sigorta bu parayı ödemiyor, ben de avukat tutmadım, itiraz diekçemi verdim , bakalım ne olacak. yani sectio yapsan Bakanlık niye yaptın diye soruyor, yapmasan vatandaş mahkemeye koşuyor, endikasyonu zaten kendi koymuş, hastanın hayatını kurtarıyorsun teşekkür yerine tazminat davasını dayıyor, avukat peşin 4 bin TL istiyor ben 18 yıllık uzman 12 yıllık akademisyenim, Prof. olarak çalışıyorum maaşım 3500 Tl henüz meslektaşımızın başına gelen bizim başımıza gelmedi diye şükrediyoruz. Hayırlısı ile emekli olsak diye bekliyoruz ama emekli maaşları da rezalet. of ki of...saygılar
0
Cevapla
lokman tokay
Sayın meslektaşımıza çok geçmiş olsun ve zalimler için yaşasın cehennem ve meslektaşımızın metanetenetini korumasınıdilerim.
0
Cevapla
Muratakin
Sadece allah belalarini versin diyebilece kadar biz hekimleri acizliğe mahkum edenlerınde allah belasını versın
0
Cevapla
Ahmet Bozdoğan
Arkadaşım ,kendini üzme.Maaşını al,riskli işlere girme,mümkünse sadece plk. yap,fazlada ortada gözükme.Bak nasıl huzurlu olacaksın.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir