Medimagazin logo

Kadın doğum uzmanı ile ailesi depremde hayatını kaybetti

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Hatay'ın İskenderun ilçesinde yıkılan binada yaşamını yitiren mühendis anne ve iki çocuğu İzmir'de toprağa verildi, doktor eşinin cenazesi ise Ankara'ya gönderildi
Kaynak: DHA
Kadın doğum uzmanı ile ailesi depremde hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

​Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubat'ta meydana gelen ve 10 ilde etkili olan iki ayrı depremde, Hatay'ın İskenderun ilçesi Meydan Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi'ndeki Sahil Apartmanı'nın B Bloğu da yıkıldı. 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Kemal Kılıç (46), askeri makine mühendisi eşi Melis Mora Kılıç ve oğulları Demir Kılıç (12) ve Yaman Kılıç (9) yıkılan evlerinin enkazı altında kaldı. 

Kılıç Ailesi'nin 4 ferdinin cansız bedenlerine ulaşıldı. Ailelerinin isteği üzerine Kemal Kılıç'ın cenazesi Ankara'ya, Melis Mora Kılıç ve iki çocuğunun cenazeleri ise memleketleri olan İzmir'in Foça ilçesine gönderildi.

Melis Mora Kılıç ve iki çocuğu için bugün ikindide Foça Fatih Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Melis Mora Kılıç'ın babası İsmail Mora, annesi Emine Mora ve diğer yakınlarının yanı sıra Foça Kaymakamı Mehmet Türköz ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz katıldı. İsmail Mora, kızı ve torunlarının tabutuna tek tek sarılıp, gözyaşı döktü. Anne Emine Mora'nın kızı ve torunlarının ardından ağıt yakması yürekleri dağladı. Kılınan cenaze namazının ardından Melis Mora Kılıç ve iki çocuğunun cenazeleri Foça Yeni Kabristan'a götürülüp, gözyaşları içinde toprağa verildi.

 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Kemal Kılıç'ın cenazesi ise ailesinin talebi üzerine Ankara'ya gönderildi.

dr kemal kilic
doktor
muhendis
iskenderun
Yorum (3)
Caner Sahin
tıp fakültesinden dönem arkadaşım. çok iyi bir insandı:(((( çok üzgünüm. ailesi ve kendisi için:( allah rahmet eylesin
2
Cevapla
Mesut Bayraktar
korktum ve irkildim. ailesine sabır diliyorum
Cevapla
Nuran yılmaz
cok iyi bir insandı.iki oglumunda doğum doktoruydu biz kendisinden razıydık rabbim de razı olsun inşallah.ailesine sabır diliyorum
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir