Medimagazin logo

İşte memur ve memur emeklilerine verilecek enflasyon farkı

Devlet memurları, toplu sözleşme ve enflasyon farkı dolayısıyla maaşlarını yüzde 5,5 zamlı alacak.
İşte memur ve memur emeklilerine verilecek enflasyon farkı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aralık ayı enflasyon verilerine göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) geçen yılın ikinci yarısında yaklaşık yüzde 6,5 arttı. Böylece 6 aylık dönemde, geçen yılın ikinci yarısında toplu sözleşme kapsamında yapılan yüzde 5'lik zam aşıldı. Bu nedenle yaklaşık yüzde 1,5'lik enflasyon farkı ödenmesi durumu ortaya çıktı.

Bu yılın ilk yarısında uygulanacak toplu sözleşme hükmü doğrultusunda memur maaşlarına yüzde 4 artış yapılması öngörülüyordu. Buna yüzde 1,5'lik enflasyon farkının eklenmesiyle memurlar, sözleşmeliler ve memur emeklilerinin maaş ve aylık artışı yüzde 5,5'e çıktı.

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaş ve aylıklarını 15 Ocak'ta alacak.

Öte yandan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları geçen yılın son 6 aylık enflasyonu oranında artacak. Bu oran yaklaşık yüzde 6,5'e karşılık geliyor.

memur zammı
Yorum (2)
se
vergi ve cezalara % 22.98 lik yapılan zam ile bize yapılan %4+1.5 luk zam arasında ters orantı var. Beklentimiz, iğneden ipliğe her şeye yapılan ve herkesin maliyet ve döviz artışı nedeniyle hakkettiğini düşündüğü zam oranlarının memurlara da verilmesi.
12
Cevapla
Selim tunalı
Mecliste kimseye inancımız yok zira çöplüğü karıştırıp karnını doyurmaya çalışan bireyler akabinde astronomik maaş ile donatılmış millet vekillerimiz ve onların başı saltanat sevdasında uçuyorlar.sandıkta cevabınızı allırsınız
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir