Medimagazin logo

Isparta'da bir çoban KKKA'dan hayatını kaybetti

Yenişarbademli ilçesinde karın ağırısı ve yüksek ateş şikayetiyle gittiği hastanede yaşamını yitiren kişide, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) tespit edildi.
Isparta'da bir çoban KKKA'dan hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


ISPARTA - AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Yenişarbademli ilçesinde çobanlık yapan Gültekin Gencer (71) karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle ilçedeki sağlık ocağına başvurdu.

Gerçekleştirilen tedavinin ardından Isparta Devlet Hastanesine sevk edilen Gencer'e bir tür bağırsak kanaması olarak tabir edilen GİS (Gastrointestinal sistem) kanaması teşhisi konuldu. İleri tetkikler için Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Gencer'de, yapılan tahliller sonucu KKKA virüsü bulundu.

Tedavi altına alınan Gencer, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadI.

SDÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Akçal, KKKA belirlenen kişinin, hastanelerine çok geç getirildiğini, bu nedenle gerekli müdahalenin yapılamadığını söyledi.

Akçal, bu dönemde özellikle kırsal alanlarında yaşayan ve tarımla uğraşanların keneye karşı dikkatli olması gerektiğini belirtti.

isparta'da
bir
çoban
kkka'dan
hayatını
kaybetti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir