Medimagazin logo

İkinci ambulans helikopter yetişemedi

Bartın'da kalp rahatsızlığı nedeniyle Ankara'ya sevk edilmek istenen hasta, hava ambulans helikopter arıza yapınca istenen ikinci helikoptere konulduğu sırada hayatını kaybetti.
 İkinci ambulans helikopter yetişemedi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BARTIN-Kalp rahatsızlığı nedeniyle dün akşam saatlerinde Bartın Devlet Hastanesi'ne gelen İsmail Öztürk'ün (50) sabah saatlerinde durumunun ağırlaşması üzerine doktorları tarafından Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'ne gönderilmesine karar verildi.

Ankara'dan çağırılan ambulans helikopteri, öğle saatlerinde Karayolları 156. Şube Şefliği alanına indi.

Kalp damarlarında aort yırtılması teşhisi konulan Öztürk, helikopterin içine konuldu ve helikopter havalandıktan 5 dakika sonra teknik bir arızadan dolayı yeniden iniş yapmak zorunda kaldı.

Arızalanan ambulans helikopterin içinde bekletilen Öztürk için Ankara'dan ikinci bir ambulans helikopter istendi.

Yaklaşık 2 saat sonra gelen ambulans helikopterin içine taşınan Öztürk'ün fenalaşmasının üzerine kalp masajı yapıldı ve helikopterden alınarak 112 Acil Servis ambulansıyla Bartın Devlet Hastanesi aciline kaldırıldı.

Öztürk'ün burada yapılan kontrolünde hayatını kaybettiği belirlendi.

Gelen ikinci ambulans helikopteri Ankara'ya dönüş yaparken ilk gelen helikopterin ise kanadında meydana gelen teknik arızanın giderilmesinin ardından havalanacağı öğrenildi.

i̇kinci
ambulans
helikopter
yetişemedi
Yorum (1)
faruk kalaycıoğlu
allah rızası için 35 yıllık uzm dr.um 1800 civarında emeklilik maaşını hak etmiyorum,emsal bir dünya yüksekokul mezunundan çok daha az emekli ücreti almaktayım,yardımcı olmanınızı istiyorum.Uyuyan TTB ne özellikle iletiyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir