Medimagazin logo

İki hastanede grev var

İstanbul Üniversitesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri'nde Pazartesi günü grev var.
İki hastanede grev var
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Yarından itibaren iki hastanede grev çadırı kurulacak ve Pazartesi günü de acil hastalar dışında hiçbir hastaya bakılmayacak. İstanbul Tabipler Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada grev şu şekilde duyuruldu;

İstanbul Üniversitesi öğretim üyeleri, uzman ve asistan hekimleri, öğrencileri ve sağlık çalışanları olarak, uyarı amacıyla, 22 Kasım 2011, Salı günü "Tıp Eğitimi ve sağlıktaki yıkıma karşı GöREVDE olacağız."
 
Acil hastalar dışında hizmet sunamayacağımız 22 Kasım'da, hastanelerimizde birlikte gerçekleştireceğimiz çeşitli etkinliklerle, hastalarımıza ve basın aracılığıyla kamuoyuna hizmet sunamamamızın nedenlerini ve taleplerimizi anlatacağız.
 
Konuyla ilgili olarak biri kamuoyuna diğeri hastalarımıza yönelik olarak hazırladığımız iki duyuru ilişikte yer almaktadır.
 
İstanbul  Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları Kliniği ile Monoblok arasında yer alan otoparkta ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi girişinde kurulan GöREV çadırlarında çeşitli etkinlikler 17 Kasım 2011 tarihinden itibaren eylem haftası süresince gün boyu devam edecektir.
 
Tüm öğretim üyelerini mesleğimize, hastalarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak üzere, 22 Kasım'daki GöREV etkinliğine ve eylem haftası boyunca GöREV çadırlarındaki etkinliklere katılmaya davet ediyoruz.
 
Saygılarımızla.

i̇ki
hastanede
grev
var
Yorum (12)
malesef doktor
HELAL OLSUN SİZ CAPA VE CERRAHPAŞA TIBBİYELİLERİ YAPILACAK OLAN BUDUR GENEL GREV VE DAYANIŞMA ZAMANI ARKAŞLAR TIBBİYEİ- ŞAHANE NİN ONURU İÇİN KESİNLİKLE DESTEKLİYORUM..
0
Cevapla
ey
Medimagazini bu tür haberlere yer verdiği için kınıyorum
0
Cevapla
ey
Doktor arkadaşları kınıyorum, sağlık bakanlığı hekimlere bu kadar imkan tanıyorken ve ücretlerinde bu kadar iyileştirme yapıyorken grev yapılması anlamsızdır.Ayrıca parasız sağlık işlemektedir ve vatandaş bundan sonuna kadar yararlanmaktadır.neredeyse doktorlar vatan hainliği yapmaktadırlar
0
Cevapla
dr.sinan
Tam destek.Artık tepki verme zamanı geldi.Sadece Üniv. değil tüm sağlıkçıların tepki verme zamanı.
0
Cevapla
murat han
Hekim arkadaşları kınayanlar olduğunu görünce gerçekten içim kararıyor ve iyice umutsuzluğa kapılıyorum. Gözleri yandaşlıkla körleşmiş, kalpleri bu zalim bakanın yaptıklarına iyi diyecek ve doktorları vatan hainliği ile suçlayacak kadar mühürlenmiş olanlar unutmayın: Cumhuriyet dediğin korkak babalar tarafından kaybedilir, yürekli evlatlar tarafından geri alınır. Bu ülkede hala yürekli evlatlar var. Asla bitiremeyeceksiniz....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir