Medimagazin logo

Hıfzıssıhha Başkanlığı, memurların VHKİ kadrosuna geçişi için düğmeye bastı

Refik Saydam Hıfzıssıhha Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı'nın ardından hizmet kollarındaki diğer kurumlarda çalışan memurların da Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) kadrosuna geçişi için çalışmalara başladı
Hıfzıssıhha Başkanlığı, memurların VHKİ kadrosuna geçişi için düğmeye bastı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA (İHA) - Refik Saydam Hıfzıssıhha Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı'nın ardından hizmet kollarındaki diğer kurumlarda çalışan memurların da Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) kadrosuna geçişi için çalışmalara başladı.

Sağlık-Sen, Refik Saydam Hıfzıssıhha Başkanlığı'na 26 Şubat 2009 tarihinde yaptığı yazılı başvuruda, kurumda çalışan ve işlerini bilgisayar vasıtasıyla yürüten personelin fiili durumlarına uygun kadroya ve özlük haklarına sahip olması gerektiğini belirtmiş ve bu konuda hakkaniyetin sağlanması için gerekli çalışmaların başlatılması talebinde bulunmuştu.

Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı, memur, ambar memuru, veznedar, şoför ve daktilograf kadrolarında çalışan ve şartları tutan personelin bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrolarına geçirilmeleri konusundaki Sağlık-Sen'in yazılı başvurusuna verdiği cevapta, konuyla ilgili çalışma başlatıldığını bildirdi.

Refik Saydam Hıfzıssıhha Başkanlığı'nın Sağlık-Sen'e gönderdiği yazıda, "Memur, ambar memuru, veznedar, şoför ve daktilograf kadrolarında çalışan personelden Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği'ne göre şartları tutan personele Bilgisayar İşletmeni/Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni kadrolarının verilmesi için gerekli çalışmalara başlanılmıştır" denildi.

VHKİ ve Bilgisayar İşletmenliği kadrolarına geçen memurlar, maaş ve döner sermaye gelirlerinde artış, kadrolarının 3. dereceye kadar düşmesi ve emekliliklerinde daha yüksek oranda maaş alma gibi avantajlara kavuşuyor. VHKİ kadrosuna başvuracak olanların bilgisayar sertifikalarının olması gerekiyor.

hıfzıssıhha
başkanlığı
memurların
vhki̇
kadrosuna
geçişi
için
düğmeye
bastı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir