Medimagazin logo

'Hekimler, baskı ortamında kaygıyla hizmet vermeye çalışıyor'

Bursa Dişhekimleri Odası Başkanı Emel Eroğlu Coşkun, "Hekimlerin baskı ortamında kaygıyla hizmet vermeye çalıştığını ifade etti.
Kaynak: CİHAN
'Hekimler, baskı ortamında kaygıyla hizmet vermeye çalışıyor'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Coşkun, yaptığı yazılı açıklamada, 18 Mayıs Cuma günü Karacabey Devlet Hastanesi’nde Dr. Gülşah Yılmaz’a bir hastanın hakaret ve saldırıda bulunduğu söyledi. Yılmaz’ın üç gün rapor aldığını belirten Coşkun, "Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılarda bu ne ilktir ne de son olacaktır. Hatta bu gidişle, gerekli düzenlemeler yapılmadığı taktirde sağlık çalışanları bu tür saldırılara daha çok maruz kalacaklardır." dedi.

Hastaların son yıllarda doktorlara karşı saldırgan, hürmetsiz ve şiddet dolu sözler ve davranışlar sergilediğini ifade eden Coşkun, bunun da hükümetin yıllar içinde hekimlere karşı yıpratıcı söylemlerinin bir yansıması olduğunu ileri sürdü. Coşkun, şunları kaydetti: "Tüm insanüstü çabalarımıza rağmen, artık karşılanamaz boyuta ulaşan hasta sayıları bizleri hem kendimize hem de mesleğimize yabancılaştırmaktadır. Hastayı puana, hekimi bant usulü çalışana dönüştüren bu sistem, hasta-hekim ilişkisinin temel unsurları olan saygı ve güvenin yitirilmesine neden olmuştur. Dönüştürülen sağlık sisteminin tüm olumsuzlukları, gerilimi sağlık çalışanlarına yöneltmiş durumdadır."

'hekimler
baskı
ortamında
kaygıyla
hizmet
vermeye
çalışıyor'
Yorum (3)
esen
Eh, insanların gözünde ağdacıları kadar değerimiz kalmadı ki, ağdacıya ulaşmak için bile sürüyle randevu alınır ricalar minnnetler edilir, ve en az 30 dakikası istenir. Doktora hastaneye gittiğin aynı günde ulaşılıp, içerideki hasta içeride 5 dakikanın üzerinde kalırsa "özel hastası mı, neden bu kadar uzun sürdü?" diye dışarıda söylenilmeye başlanır. Ağdacı kadar değerimiz yok halkın gözünde.
0
Cevapla
My
Her gün helalleşerek ayrılıyoruz evden. Ama biz hakkımızı bu yöneticilere helal etmiyoruz. Allah onları da can güvenliği endişesine düşürür inşallah...
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
son derece kutsal olan tıp mesleğini icra eden doktorları bu hale getiren sorumluları inanın cehennem bile kabul etmiyecektir.bir kez daha hakkımızı helel etmiyoıruz ve ALLAH CC havale ediyoruz..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir