Medimagazin logo

Hatalı sünnete 45 bin liralık tazminat davası

Aydın’ın Nazilli ilçesinde hurdacılık yapan Halil İbrahim Yavuz (45), hatalı sünnet sonucu oğlunun idrar borusunu kestiğini iddia ettiği sağlık memuru F.S. (60) hakkında toplam 45 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı.
Kaynak: ZAMAN
Hatalı sünnete 45 bin liralık tazminat davası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hurdacı Halil İbrahim Yavuz, 2008 yılı Şubat ayında, o zaman 5 yaşında olan oğlu K.Y.’yi evinde sünnet ettirdi. Ancak sünnetten sonra K.Y.’nin yaraları iyileşmediği gibi kanaması oldu. Nazilli Devlet Hastanesi’ne götürülen çocuğun sünnet sırasında idrar borusunun kesildiği anlaşıldı. Küçük çocuk ameliyat edildi, ancak tam olarak iyileşemedi. Baba Yavuz, oğlunu hatalı sünnet ettiği gerekçesiyle sağlık memuru F.S. hakkında Nazilli 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde ‘taksirle yaralama’ suçundan dava açtı. Mahkeme sağlık memuru F.S.’ye 2 bin lira adli para cezası verdi. F.S.’nin 5 yıl süren dava süresince şikayetini geri alması için kendilerini tehdit ettiğini ileri süren Halil İbrahim Yavuz, sağlık memuru hakkında toplam 45 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtıklarını söyledi.

hatalı
sünnete
45
bin
liralık
tazminat
davası
Yorum (2)
postenflamatuar
arkadaş fenni sünnetçimiymiş acaba? Ürolog olsa bile benze komplikasyonlar oluşabilir ve o zaman da sadece 45 bin değil 1 trilyoncuk tazminatlar açılır. Parayı ne devlet öder ne de yıllık 700 lira alan sağlık sigortası öder. 40 bin lialık arabnın kaskosu 1500-2000 lira iken trilyonluk tazminatların kaskosu 700 lira olur mu? olmaz tabiki ve tazminatları sigorta ödemez. Şimdi TTB ve uzmanlık dernekleri yıllık en fazla 60-100 bin kazanan üyelerinin trilyonlarla ifade edilen tazminat riski altında çalışmasına ses çıkarmıyor. Hiç bir meslekte kazançla orantısız aşırı ve de en önemlisi sigortasız tazminat riski yoktur. sağlık memurunun başına gelen her an her hekimin başına gelebilir ama palavracı, ucube, paravan TTB ile uzmanlık dereneklerinin bunu dert edecek kurumsal bir yapılanması yok, bunu dert etmiyor kendine. vatandaş sağlık memuruna insaflı davranmış. Yapan doktor olsaydı 1 trilyonluk tazminat davası açardı!
0
Cevapla
se
Sünnet işlemi SGK ödemesinden çıkarılmalı, ödemeler uzman doktora %50 olacak şekilde yapılmalı (faturası güncel ve el emeğine uygun olmalı)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir