Medimagazin logo

Hastaneden doktora ihmal davası

Genç kadın, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde ihmal sonucu can verdi. Hastane 158 bin TL tazminat ödemek zorunda kaldı. Rektörlük de tazminatı geri almak için doktora dava açtı
Kaynak: TAKVİM
Hastaneden doktora ihmal davası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dokuz Eylül Üniversitesi, ihmal sonucu bir hastanın ölümüne neden olan doktora tazminat davası açtı. Filipin asıllı Margarita, 1991 yılında İzmirli Cem Taner ile evlenerek ismini "Ayşe" olarak değiştirdi. Ayşe Taner, 1998'de özel bir hastanede, Dr. Üner Çağlar'ın gerçekleştirdiği sezaryenle ikinci çocuğunu doğurdu. Anne doğumdan 10 gün sonra, "çene kasılması" şikayetiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne gitti.

Burada hastalığı lohusalığa bağlanan hasta, teşhis konulmadan taburcu edildi. Eve döndüğünde çenesi kilitlenen kadın, bu kez devlet hastanesine kaldırıldı. Tetanosa bağlı solunum yetmezliği tanısı konulan hasta, sevk edildiği Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde öldü. Eşinin ihmal sonucu öldüğünü kanıtlayan Cem Taner ise Dr. Çağlar ve hastane aleyhine tazminat davası açtı. Doğumu gerçekleştiren doktor ortadan kaybolurken, hastane 158 bin TL tazminat ödedi. Üniversite hastanesi, olayda ihmali bulunduğu kesinleşen doktorlarından Yrd. Doç. Dr. A. Merih Birlik'e dava açtı ve doktor yüzünden ödediği tazminatı, yasal faiziyle birlikte geri istedi.

doktora dava
hastaneye dava
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir