Medimagazin logo

Hastane personeline çok dilli hizmet için eğitim

Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği, vatandaşlarla daha iyi iletişim kurmak amacıyla hastane personeline yönelik dil eğtiimi vermeye başladıklarını bildirdi
Hastane personeline çok dilli hizmet için eğitim
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

DİYARBAKIR  - Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği (DKHB), vatandaşlarla daha iyi iletişim kurmak amacıyla hastane personeline yönelik dil eğtiimi vermeye başladıklarını bildirdi.

DKHB Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın bünyesinde barındırdığı çok dilli ve kültürlü yapısıyla Türkiye'nin nadide şehirlerinden biri olduğu belirtildi.

Kentin bu çok dilli yapısının Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince dikkate alındığından 2014 yılı eğitim takviminde dil eğitiminin verilmesinin kararlaştırıldığı kaydedilen açıklamada, bu çerçevede ana dili Kürtçe ve Zazaca olan vatandaşlar ile daha iyi iletişim kurabilmek ve daha sağlıklı hizmet verebilmek için çalışanlarına dil eğitimleri verilmeye başlandığı aktarıldı.

Açıklamada, şunlar yer aldı:

''Eğitimlerimiz DKHB Genel Sekreterliğimizde, Devlet Hastanemizde ile Kadın, Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemiz bünyesinde verilmektedir. Doktor, hemşire ve diğer hastane çalışanlarının katıldığı kurslar 2 ay sürecek şekilde planlanmıştır."

hastane
personeline
çok
dilli
hizmet
için
eğitim
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir