Medimagazin logo

Hastalar, sözleşmesi biten hekimlerine sahip çıktı!

Sözleşmeleri iptal edilen Genç Devlet Hastanesi uzman hekimlerine Gençli hastalar sahip çıktı. Hastane binası açılışına katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı karşılarında gören hastalar, hekimlerin Genç’te kalması gerektiği yönünde telkinde bulundu.
Kaynak: http://www.gencinsesi.com
Hastalar, sözleşmesi biten hekimlerine sahip çıktı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Genç ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi ile Genç Devlet Hastanesi hizmet binası açılışına katılmak üzere bugün Genç’e geldi. Gerçekleşen açılışların ardından hastane hizmet binasını inceleyen Bakan Yılmaz, daha sonra yatan hastaları ziyaret etti. Bakan Yılmaz’ı karşılarında gören hastalar, gazetemizin gündeme getirdiği ‘Sözleşmeleri iptal edilen hekimler Genç’ten ayrılacak’ haberini Bakan Yılmaz ile paylaştı.

 

 

“Mevcut hekimler mutlaka Genç’te kalmalı”

Yapımı tamamlanan Genç Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının çok önemli olduğunu belirten hastalar, hastanedeki hekim yetersizliğinin önemli yatırımı gölgede bıraktığını dile getirdi. Hekimi yetersiz bir hastanenin herhangi bir anlam ifade etmeyeceğini belirten hastalar hekim yetersizliğinin bir an evvel giderilmesi gerektiğini belirtti. Hastane eski hizmet binasından beri ilçede hizmet veren iki hekimin sözleşmelerinin iptal edildiğini ve bu hekimlerinde ilçeden ayrılmalarının gündemde olduğunu aktaran hastalar, mevcut hekimlerin mutlaka ilçede kalmaları gerektiği yönünde görüş belirtti.

hastalar
sözleşmesi
biten
hekimlerine
sahip
çıktı!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir