Medimagazin logo

Görevden alınan sağlık müdürü: Kınama mesajını ben yayınlatmadım

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki uzman çavuş ve doktor arasındaki darp iddiaları sonrası görevden alınan Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer açıklama yaptı. Olay tarihinde Muğla'da değil Ankara'da olduğunu kaydeden Gencer, "Kimse beni hedef göstermesin" ifadelerini kullandı.
Kaynak: İHA
Görevden alınan sağlık müdürü: Kınama mesajını ben yayınlatmadım
Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

14 Mart gecesi Muğla Sıtkı Koçman Eğitim Araştırma Hastanesinde acil serviste çalışan Doktor'un bir uzman çavuş tarafından darp edildiğini iddia etmesi üzerine gelişen olaylar çerçevesinde uzman çavuşun çıkışta alkışlarla protesto edilmesi olayının ardından İl Sağlık Müdürlüğü görevinden alınan Dr. İskender Gencer, kendisi hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirtti.


Uzman çavuş olayında yeni gelişme: Muğla İl Sağlık Müdürü görevden alındı


"Olay günü ve gecesi Muğla'da değildim"

Dr. İskender Gencer olayın yaşandığı gün beraberinde olan iki kişi ile birlikte Ankara'da olduğunu belirterek '"Prof. Dr. Buğra Harmandar, İl Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Kadir Süzek ve makam şoförümüz ile birlikte 13 Mart günü öğleden sonra Ankara'ya görevlendirme yazımız ile gittik. 14 Mart Günü Ankara'da Sayın Cumhurbaşkanımız ile Külliye de toplantıdaydık. 15 Mart'ta geri döndük" diyerek olay günü Muğla'da olmadığını söyledi. Konuyla ilgili kendisini arayan kimsenin de olmadığını söyleyen Gencer, yaşanan talihsiz olayın detaylarını Sağlık Müdürlüğü'nün basın biriminde görevli çalışandan öğrendiğini, olayın yaşandığı hastaneden tarafına hiçbir şekilde bilgi verilmediğini iddia etti.

Konu ile ilgili 16 Mart günü ilgili makamlar ile toplantı yaparak hemen bir müfettiş gönderilmesini talep ettiklerini belirten Gencer, "Konunun yargıya da taşınmasının ardından ilgili ve yetkili makamlar ile bir toplantı yaparak sağlık bakanlığından bir müfettiş gelmesi yönünde karar verildi. Müfettiş talep yazısını yazdık yolladık" dedi.


İl Sağlık Müdürü, uzman çavuş hakkında kınama mesajı yayımlattığı için görevden alınmış


"Kınama yazısını yazın diyen ben değildim"

Dr. Gencer açıklamasının devamında "Olayın ertesinde konu medyaya yansıyıp açığa ve gözaltına alınınca sağlık çalışanları adına bir kınama yazısı yazalım dediler. Araştırmalar devam ediyor kimseyi rencide etmeden yazın şeklinde şifaen söyledim. Ancak hastanenin kınama yazısı yayınlayacağı dolaylı yoldan bilgi olarak iletildi. Hastanenin internet sitesinde yayınlanan kınama mesajının içeriği hakkında da bilgim yoktu. Hastane yönetimi tarafından hazırlanmıştır. Sağlık müdürlüğü ve Eğitim Araştırma Hastanesi, sitelerinden olayın seyri değişince benim talimatımla kaldırılmıştır" dedi.

Protestoya asla izin vermezdim

Olayın taraflarından Uzman Çavuş taburcu olduğu gün yaşanan protesto ile ilgili konuşan Dr. Gencer "Hastane Başhekimi beni arayıp 'personel protesto yapmak istiyor' dedi. Buna kesinlikle izin verememesini Başhekim olarak bunu engellemesini söyledim. Ancak olaylar olduktan sonra beni arayıp engelleyemedim diye bilgi verdi. Hastanenin kapılarının kilitlenmesi, protesto alkışları, kınama konuşmaları kesinlikle Başhekimin sorumluluk alanındadır. Hastanede olan gelişmelerden sorumlu kişi hastane yönetim kadrosudur, ancak bir olay olursa inceleme soruşturma yapacak kurum İl Sağlık Müdürlüğüdür" diyerek herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti.

"Kimse beni hedef göstermesin"

2017 yılından bu yana Muğla İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüttüğünü ve geçtiğimiz salı günü görevden alındığını belirten Dr. İskender Gencer, "Yaşanan olaylar bence her iki taraf için de adil değil ve vicdan yaralayıcı bir durum. Olayın oluşmasından gelişmesine, bugüne kadar kimlerin ne kadar payı olduğu bakanlıktan gelecek müfettiş ve mahkemede ortaya çıkacaktır. Kamuoyunda tek sorumlu benmişim gibi bir algı oluşturuluyor. Ancak kimse beni hedef göstermesin" diyerek adli sürecin takipçisi olduğunu belirtti

muğla eah
muğla i̇l sağlık müdürü
i̇skender gencer
kınama mesajı
Yorum (5)
muhibbi
Aklıma zibilyon şey geldi yazmak için ama "klavyemi tutam" dedim. Ey cemaat-i medimagaziiiiyyyn! Aşk ile çalışmaya devam ediniz. Vesselam
3
Cevapla
Mustafa Serdar
Mesaj müdürlüğün internet sitesine konulmuş,senin haberin yoksa zaten sen orada müdür falan olamamışsın,kimsede seni müdür yerine koyup hastanedeki şiddet olayını bildirmemiş.
18
Cevapla
Port
Haberi olsaydı vallah yayinlatmazdi.doktora direk ceza verirdi.
21
Cevapla
nevzat kulukçu
Güzel atasözlerimiz var. Çevir kazı yanmasın vb.
13
Cevapla
Ahmet cin
70 yaşımda adamsın bırakın mudurlüğü gençler yapsım
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir