Medimagazin logo

Görevden alınan Genel Sekreter Mahkeme tarafından aklandı

Kasım ayı sonunda örevden alınan Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği (DKHB) Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, hakkındaki iddialardan aklandı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Görevden alınan Genel Sekreter Mahkeme tarafından aklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Diyarbakır Bölge İdare Mahkemesi, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan araç ihalesinde kamu zararı olmadığını kanaat getirerek 11 hastane yöneticisi hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığına karar verdi.

Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından 2013 yılında yapılan 5 araç ihalesine girmeyen bazı kişilerce BİMER'e yapılan şikâyetler üzerine Bakanlık müfettiş görevlendirdi. Dönemin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu ve 10 ihale komisyon üyesinin ifadesine başvuran müfettiş; ‘Kamu zararı olmadığına’ karar verdi. Yerel ve ulusal medya organlarının ihalede ‘usulsüzlük’ yaptığı haberleri üzerine Diyarbakır Valiliği adli soruşturma izni verdi. Bunun üzerine Diyarbakır Bölge İdare Mahkemesi ön inceleme başlattı.

SORUŞTURMAYA GEREK DUYULMADI
İhale komisyonu üyelerini itirazını değerlendiren Bölge İdare Mahkemesi; ‘Yapılan araç ihalesinde hukuka ve mevzuata aykırı bir işlemin yapılmadığına” hükmetti. Görevlilerinin belirli bir istekliyi gözeterek, bu istekliye kazanç sağlama gayesi ile hareket etmediklerine karar verdi. Dolayısıyla müfettişler tarafından yapılan inceleme sonucunda soruşturma izni verilmesinin hukuki bir dayanağının olmadığını karara bağladı.

Bölge İdare Mahkemesi’nin karanın isabetli olduğunu söyleyen dönemin Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu: “Adalet yerini buldu. Yaptığımız tüm ihaleleri şeffaf bir şekilde adalete uygun yaptık. Bu çalışma azmimiz bazı çıkar gruplarının oyununu bozduğundan, bizi karalamaya çalıştılar. Bölge İdare Mahkemesi bizi haklı buldu. Ancak buna rağmen bize kamuoyunda ‘Haksız ithamlarda’ bulunan bazı medya organlarını Allah’a havale ediyoruz. Gerek biz gerekse bizleri karalamaya çalışanların gerçek değeri Diyarbakır halkının vicdanında saklıdır. Hakkımızda karalamada bulunanlar hakkında davacı olacağız. Yargının karar vermediği bir olay hakkında bizi ve çalışma arkadaşlarımızı karalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.
 

görevden
alınan
genel
sekreter
mahkeme
tarafından
aklandı
Yorum (5)
ÖMER HAYYAAM
GÖREVDEN YİNE ALIRLAR....BU BÖYLE OLUR HEP... YİNE MAHKEMEYE VERİR YİNE DÖNER AMA YİNE ALIRLAR... SONRA BIKAR VE BIRAKIR PEŞİNİ.
4
Cevapla
Osman D
Bu da gösteriyor ki sağlık sektöründe yönetcilik, hele de öyle genel sekreterlik yapılacak iş değil. Hele de bir akademisyen için. Her ay çuvalla parayı maaş diye verseler bile. Yahu hiçbir suçu olmadığından adı gibi emin olsa bile hassas bir insanı sadece hakkında 6 ay adli soruşturma yapılması bile yeterince yıpratır. Ömründen ömür alır. O nedenle hele de akademisyen arkadaşlara böyle sekreterlik gibi alengirli işleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yapınız yayınınızı, bakınız hastanıza. Sonra da oturunuz odanıza içiniz kahvenizi. Huzur içerisinde, yudum, yudum. Tuzsuz aşım dertsiz başım... Sereterlik mi? Bırakınız Allah aşkına. Kim yaparsa yapsın.
0
Cevapla
Veli çalmak
Olay iç yüzünü bilmesek habere diyecezde. Söz konusu ihale tam bir faciaydı. Genel sekreter almakta haklıydılar.
1
Cevapla
mehmet emin solmaz
ALLAH HER ZAMAN DOĞRUNUN YANINDADIR MUHAMMET HOCA YOLSUZLUK MUSLUĞUNU KAPATTIĞI İÇİN GÖREVDEN ALINDI HERKES BUNU ÇOK İYİ BİLİYOR MUHAMMET HOCANIN YOLU HER ZAMAN AÇIKTIR İNŞALLAH DAHA YÜKSEK MEVKİLERDE GÖREV ALIR HER ZAMAN ARKANDAYIZ HOCAM ... ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN..
0
Cevapla
Yasef Akın
Muhammet Bey görevden alındıktan sonra Diyarbakır daki sağlık kurumları parelel olşumun çiftliği haline getirildi.Bu durum yeni genel sekreter tarafından gerçekleştirildi.ÖRNEĞİN ADSM ve Ergani Devlet Hastanesi.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir