Medimagazin logo

Dr. Engin Ünaldı koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Sinop'ta Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Engin Ünaldı koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.
Kaynak: Cumhuriyet
Dr. Engin Ünaldı koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sinop Yakamoz Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Dr. Engin Ünaldı (66) tedavi gördüğü Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

Ünaldı'nın ölümü büyük üzüntüye neden oldu. 

DR. ENGİN ÜNALDI
Dr. Engin Ünaldı 13.08.1954 yılında Sinop'ta doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Sinop ilinde tamamladıktan sonra 1974 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Mezuniyet sonrası vatani görevini 1981 ile 1982 yılları arasında Ankara'da Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda yaptı.

1982 yılında Sağlık Bakanlığı kadrosuna geçerek ilk görev yeri olan, Sinop merkez 1 nolu sağlık ocağında mesleki hayatına başladı.

Sırasıyla Sinop SSK hastanesi, Sinop Türkeli merkez sağlık ocağı, Sinop Erfelek toplum sağlığı merkezinde görevlerini ifa etti. Çalışma sosyal güvenlik bakanlığı kadrosuna geçerek Samsun Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Sağlık İşleri Müdürlüğünde ve Ayancık Dispanserinde görevini sürdürdü. 2010 yılında Sağlık Bakanlığının yeni uygulamaya geçildiği Aile Hekimliği programı sonrasında Sinop Saraydüzü ilçesini seçerek aile hekimi olarak göreve başladı. Saraydüzü ilçesinde başarılı bir hizmet verdikten sonra Boyabat ilçesinde münhal bulunan 3 nolu aile hekimliğinde, ardından Sinop Yakamoz Aile Sağlığı Merkezinde görev yaptı. Dr. Engin Ünaldı evli ve 2 çocuk babasıydı.

engin unaldi
sinop
ataturk devlet hastanesi
dr. engin unaldi
Yorum (4)
Yakup Taşkın/Bursa
Mecburi hizmet yıllarında tanıdığım değerli meslektaşıma Allah'tan rahmet, ailesine ve beraber çalıştığımız tüm mesai arkadaşlarıma başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.
14
Cevapla
c.öztürk
ALLAH RAHMET EYLESİN.SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ÇOK ZOR GÜNLER BEKLİYOR.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
13
Cevapla
ercan taner
allah rahmet eylesin. 66 yaşında insan neden emekli olmaz anlamak mümkün değil
8
Cevapla
mecburi
ercan taner (dr) 66 yaşında insan neden emekli olmaz demişsiniz cevabını en iyi sizin bilmeniz gerekir emekli maaşı ile geçinemiyeceği içindir.Halkımız paraya para demediğimizi zannediyor ama hayatın gerçeği öyle değil en azından %90 lık kesim için.Yoksa mesleğin ekonomik anlamda yapılacak yanı kaldı mı? Emekliliğe yansıyan temel maaş 4.500-4.600 TL emekli maaşını siz düşünün artık. Diğer üzücü konu her gün en az 1-2 kayıp veriyoruz ama kayıplarımız sayın bakanın twitter hesabında bile yer bulamıyor.Sayın bakanımız verileri açıklarken varsa o günkü kayıplarımızı fotoğrafaları ile paylaşıp ansanız iyi olmaz mı? En azından anılmayı fazlası ile hakediyorlar...
24
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir