Medimagazin logo

Dokunmatik doktor!

Sarper Çetinkaya'nın Yekta'nın futbol hayatının kurtardığı ortaya çıktı...
- HTSPOR / Meriç MÜLDÜR
Dokunmatik doktor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kayseri maçında sakatlanmasına rağmen “Ağrım yok” diyerek devam eden Yekta’nın dizine devre arasında eliyle dokunan kulüp doktoru Sarper Çetinkaya, “Bağlar kopmuş” dedi. Yekta ikinci yarıya çıksa, asgari 1 yıl futboldan uzak kalacaktı!

G.Saray’ın Sağlık Kurulu Başkanı Sarper Çetinkaya’nın mesleki deneyimi, Yekta Kurtuluş konusunda büyük bir tehlikenin ucuz atlatılmasına yol açtı.

Kayseri maçının ilk yarısında sakatlanan genç yıldız, Çetinkaya’nın uzmanlığı ve dikkati olmasa belki de futbol hayatı tehlikeye girecek, asgari 1 yıl sahalardan uzak kalacaktı. Sıcağı sıcağına sakatlandığını anlayamayan Yekta, devre arasında “Dizimde bir boşluk hissettim” dedi. “Ağrın var mı?” sorularına ise “Yok”
cevabını verdi.

Yekta’nın durumundan kuşkulanan kulüp doktoru Çetinkaya hemen yanına gidip eliyle dizini tuttu. Daha sonra kafasını sallayarak, “Ne yazık ki bağlar kopmuş” dedi. Bu kara haber soyunma odasında büyük bir şok yaşattı. Çetinkaya, hemen teşhisi koymasa, ağrı hissetmediğini belirten Yekta 2. yarıya çıkacak, ayağındaki problem daha ciddi boyutlara ulaşacaktı. Çetinkaya’nın sol diz ön çapraz bağlarından ameliyat ettiği Yekta 4-5 ay sahalardan uzak kalacak.

MEDİCAL KRİZ YOK!
Yekta’nın 23 milyon Dolar vererek G.Saray’a sponsor olan Medical Park Hastaneleri yerine başka bir hastanede bıçak altına yatmasının krize yol açtığı ileri sürülmüştü. Ancak böyle bir şeyin söz konusu olmadığı, Yekta’nın da bu hastanede bıçak altına yatmak istemesinin de tercihte rol oynadığı öğrenildi.

Ayrıca Medical Park’ın da bu tür bağ kopukluğu sakatlıklarında operasyon yapmadığı, sponsoru olduğu Süper Lig kulüplerinin de bu riskli ameliyatlar için farklı hastaneleri tercih ettiği bildirildi.

dokunmatik
doktor!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir