Medimagazin logo

Doktorsuz kalan ilçede 'doktor istiyoruz' eylemi

Giresun'un Görele ilçesindeki devlet hastanesinde uzman doktor bulunmaması nedeniyle başka ilçe veya şehirlere gitmek zorunda kalan vatandaşlar eylem yaptı. Yaklaşık 1 yıldır hastanede uzman doktor bulunmadığını söyleyen vatandaşlar tedavi olmadıklarını, ekmek alacakları parayı hastane yolunda harcadıklarını söyledi
Kaynak: Sözcü - İsmail Akduman
Doktorsuz kalan ilçede 'doktor istiyoruz' eylemi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Görele Opr. Dr. Ergun Özdemir Devlet Hastanesi'nde doktor eksikliği sebebiyle tedavi olamayan vatandaşlar, “Hastanemizi doktor istiyoruz” pankartı açarak eylem yaptı.

Sözcü’den İsmail Akduman'ın haberine göre, göz, ortopedi, nöroloji, radyoloji, KBB, kadın hastalıkları dallarında uzman doktor olmadığı için çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kaldıklarını dile getiren vatandaşlar doktor istedi.

Köy ve Mahalle Muhtarları ile vatandaşlar adına açıklama yapan Çavuşlu Beldesi Merkez Mahalle Muhtarı Selim Hamzaoğlu, devlet hastanemizin ilçeye yeterli hizmeti veremediği söyledi.

“Çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalıyoruz”

Hastaneden 3 ilçe 2 belde 88 köy ve 44 mahallenin faydalandığına dikkat çeken Hamzaoğlu, bir çok branşta uzman doktor olmadığından dolayı hastaların zor anlar yaşadığını söyledi. Yaklaşık 1 yıldır aynı sorunla karşı karşıya olduklarını belirten Hamzaoğlu,

“Branşlardaki doktor eksikliğinden dolayı bölge halkımız mağdur olmaktadır ve hastalarına çare bulmak için çevre il ve ilçe devlet hastanelerine gitmek zorunda kalıyor. Hastanemiz bölgemizin yeni, modern ve en donanımlı hastanesi olmasına rağmen doktorsuzluktan halkımıza hizmet verememektedir.

Çevre il ve ilçe hastanelerimize gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız hastanelerdeki yoğunluktan dolayı büyük sıkıntı yaşamaktadır” dedi. Muhtar Selim Hamzaoğlu, yaz aylarında gurbetçilerinde geri dönmesiyle birlikte bölge nüfusunun 3-4 katına çıktığını söyledi.

“Kimsem yok hastaneye gidemiyorum”

Doktor bulamadığı için hastanede tedavi olamayan ve köyde yaşayan yaşlı bir kadın ise,

“Her zaman Giresun yollarındayım. Benim kimsem yok gidemiyorum. Her zaman araba bulamıyorum. Neden ağzımızın içinde ki hastaneye gidemiyoruz. Benim eşim öleli 55 sene oldu. Bir oğlum var sara hastası.

Ben bir yere gidemiyorum. Niye doktor gelmiyor buraya? Neden doktor yok?” diye konuştu. Başka bir kadın vatandaş ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendiğini vurgulayarak, “Buraya doktor versin. Hiç bir şeyimiz yok. Ekmek paramızı yollara veriyoruz. Neden yollara veriyoruz ekmek alırız o parayla” diyerek isyan etti.

“Sorunu çözmeye çalışıyoruz”

Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut tarafından yapılan açıklamada ise, Görele’de yaşanan uzman doktor açığını takip ettiklerini kaydederek, ” Gerek diğer ilçelerimizden gerekse Mecburi Hizmet Uygulaması ile hizmet ataması yapılarak sorunu çözme noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.

 

gorele
giresun
gorele devlet hastanesi
doktor
eylem
Yorum (18)
Emekli cerrah
demek ki neymiş?hastayı doktor tedavi edermiş.doktor yoksa ;hastane,hemşire,teknisyen,müdür hastaya bakamazmış. evet ,sağlık bir ekip işi ama doktor yoksa ekip de yokmuş.öyle değil mi? yani giderlerse gitsinler değilmiiiiş.
35
Cevapla
Bülent
mecburi hizmet uygulaması ile, başka hastanelerden zorla göndererek doktor açığı kapatmaya çalış ,bu hekimden verim bekle ,maksat doktor getirdik demek ..... hiç kimse demiyor ki cazip şartlar sunalım hekim kendi isteğiyle gelsin
27
Cevapla
Orhan
bina güzel görünüyor. önemli olan inşaat, doktor sonra gelir.
34
Cevapla
doktor mu dr.
bu daha iyi günler.......doktorlar uyandı artık.....emeklerinin sömürülmesine izin vermeyecekler....ya yaparsınız yada yokuz artık!.....
34
Cevapla
Muzaffer Hekim
darısı diğer güzide ilçe ve illerimizin başına!
37
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir