Medimagazin logo

Doktorlara biraz daha saygı

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde görevli bayan Doktor C.G.?nin Osman Ö.adlı hastanın hakaret ve saldırısına maruz kalmasının ardından Trabzon Tabipler Odası Başkanlığı ile başhekimlik açıklama yaparak olayı kınadı.
Kaynak: MİLLİYET
Doktorlara biraz daha saygı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde görevli bayan Doktor C.G.?nin Osman Ö. adlı hastanın hakaret ve saldırısına maruz kalmasının ardından Trabzon Tabipler Odası Başkanlığı ile başhekimlik açıklama yaparak olayı kınadı.

Edinilen bilgilere göre olay dün saat 12.30 sıralarında, Dâhiliye Servisi Nefroloji bölümünde meydana geldi. Çok beklediğini ve doktorun kendisine bakmadığını ileri süren 60 yaşındaki Osman Ö., muayene odasına girerek doktor C.G'ye hakaret etti, elindeki bastonla vurdu. Doktor C.G., kafasına gelen bastondan kendini korumak isterken elinden yaralandı. Elinde çatlak oluşan doktor C.G., 3 gün iş göremez raporu aldı. Yaşadığı hakaret ve saldırı sonrası darp raporu düzenlenen doktor C.G., Osman Ö'den şikayetçi ve davacı oldu.

ASLAN: ŞİDDETİN NEDENİ EĞİTİMSİZLİK

Hastane başhekimliği ve Trabzon Tabipler Odası Başkanlığı bugün konu hakkında açıklamada bulundu. Doktorların zaman zaman hasta ve hasta yakınlarının saldırısına ve hakaretlerine maruz kaldığını dile getiren ve sağlık çalışanına yönelik şiddetin giderek arttığını belirten Trabzon Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Yakup Aslan, 'Hemen hemen her gün, her bölgede sağlık çalışanları fiziki veya psikolojik şiddete maruz kalmaktadırlar. Bu şiddetin en önemli nedeni eğitimsizliktir. Her an şiddete maruz kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan ve sahipsizlik duygusu içinde olan hiç bir meslek mensubundan gerçek verim almak mümkün değildir. Sonuçta en büyük zararı görecek olan halkımız olacaktırö dedi.

DOKTORLARA BİRAZ DAHA SAYGI

Ktü Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Özlü ise, yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, doktorlara biraz daha saygılı davranılması çağrısında bulundu.

Şiddete asla tolerans verilmemesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Özlü, 'Yaşanan olaydan önce doktorumuz o kadar hasta içerisinde hakarete uğradı. O sırada polikinlikde hizmet verilemez hale gelindi. Sırada olan hastaların da hakları yenildi. Şiddet yanlış bir davranış ve toplumda her yerde şiddete karşı çıkmalıyızö diyerek tepkisini dile getirdi.

doktorlara
biraz
daha
saygı
Yorum (5)
ali seçkin
sayın sağlık bakanlığı yetkileri baston yedikten sonra çatlaklar oluşan doktoru derhal cezalandırmalı,vatandaşa kameralar önünde geçmiş olsun telefonu açmalı ve doktorlar aleyhinde açıklamalar yapmalısınız. Hekimliği seçtiğim uğruna uykusuz geçen gecelerime yazıklar olsun.
0
Cevapla
Dr
1)Doktorun resmini hastane duvarına asın 2)Sağlık bakanlığı doktor mağdur hattını (sözde doktorun derdini anlatması için telefonu hatırlamadım) arayın 3)Hastadır yazıktır deyip doktora özür diletin 4)Olur böyle şeyler meslek hayatında deyip barıştırın Doktor hanıma çok geçmiş olsun diyorum. (Doktor hanım özür dilerim. Yorumu sadece kızgınlık nedeniyle bu şekilde yazdım.)
0
Cevapla
volkan karadağ
Ali beyin yorumuna ilave: Bastonla vuran hastada da vurma sırasında narin bileği incinmiş olabilir.Hızla tetkik edilmeli eğer bileğinde bir araz olduysa ilgili doktora darb davası açılmalıdır. Yetmez ama evet.
0
Cevapla
My
"sahipsizlik duygusu" gercekten de öyle her an tetikteyim bir saldırı ile karsilasabilirim diye eee bu da haliyle çok yoruyo. Tukenmislik hissine kapılıyor insan. Doktor Hanım'a çok gecmis olsun...
0
Cevapla
Mehmet ÇELİK
Vatandaşın moralini bozup şiddete meyletmesine sebebiyet verdiği için doktor SUÇLUDUR!! Eski bir Fransız ortaçağ filminden sorunların çözümüyle ilgili bir anektod "GİYOTİİNN HA HA HA!" İdare sorunları böyle çözüyordu..Elbette ki bizimle ilgisi yok!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir