Medimagazin logo

Doktora şiddet güvenlik kamerasında! / VİDEO

Tokat’ta küçük yaşta çocuğun servise girmesine izin vermeyen doktora yumruklu saldırı anı güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, yaşananlar sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.
Doktora şiddet güvenlik kamerasında! / VİDEO
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İddiaya göre, Tokat Devlet Hastanesi Kardiyoloji Uzm. Dr. Hasan Ali Bolayır, kardiyoloji servisinde hasta görmeye gelenlerin yanlarında 6 yaşlarında çocuk getirmesine karşı çıktı. Hasta yakınlarından Alim T.(30), yaşanan tartışma sırasında Dr. Bolayır’a yumruk atarak saldırdı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüde yüzüne ve boyun bölgesine darbe alan Doktor Hasan Ali Bolayır, baygınlık geçirerek tedaviye alındı.


Gözaltına alınan zanlı ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Dün akşam saatlerinde yaşanan olay sonrasında Tokat Tabip Odası ve Sağlık-Sen tarafından ortak düzenlenen eylemde yaşanan saldırı protesto edildi. Hekimler ve sağlık çalışanlarının destek verdiği eylemde konuşma yapan Sağlık-Sen Tokat Şubesi Başkanı Suat Mantar, yapılan saldırının bütün sağlık camiasına yapılmış olduğunu ileri sürerek yaşananları kınadı. Yaşanan olay nedeni ile doktorun yanı sıra tedavi gören hastalarında mağdur edilmiş olduğunu öne süren Mantar, “Halk memnun edilirken sağlık çalışanlarına şiddetin artması tezat bir durumdur. Bu şiddeti uygulayanları nefretle kınıyoruz” dedi.

 

 

Tokat Tabip Odası Başkanı Bilal Durmaz da sağlık çalışanlarına yapılan saldırının cezasız kalmayacağına inandıklarını ifade ederek yaşananları kınadıklarını söyledi. Durmaz, insan sağlığına hizmetten başka hiçbir art niyeti olmayan doktora yapılan saldırıdan üzüntü duyduklarını belirterek, “Tokat’ın artık sağlıkta şiddet sözcüğü ile anılmasını istemiyoruz. Bu konuda herkesin hassasiyet göstermesini istiyoruz” diye konuştu.
Kardiyoloji Uzm. Dr. Hasan Ali Bolayır ise darp olayı olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

doktora şiddet
sağlıkta şiddet
video
Yorum (22)
ASLAN
dr a şiddetten dolayı van a dr göndermeyen arkadaşlar nerdesiniz...
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
çok geçmiş olsun!tokat zaten ALLAHIN tokatını yemiş!yargıya bak!ifadeden sonra serbest brakılıyor!aynı yumruğu savcı beye atsaydı!her halde atan 30 yıl yerdi!bakan sessiz!doktor sessiz!nereye kadar!ALLAHIN tokatı yapanın üzerine olsun !
0
Cevapla
Frankie Bellevan
çok değerli çalışkan özverili saygılı,saygın, elini taşın altına sokan acile destek veren bir meslektaşımızdır. çok üzüldüğümü ifade etmek isterim. ona vuran eli kırmak isterdim. ona vuran belasını allahtan bulsun.
0
Cevapla
dr.kerim
hadi "Bedrettin Alyamaç",ortaya çık da,Van halkına adam ol deyip,kültürleriyle dilleri ile alay ettiğin gibi,Tokat halkı için de konuş da,biz de kim adam,kim değil görelim.
0
Cevapla
mal
frankie, tokat devlet hastanesinde mi çalışıyorsun yoksa?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir