Medimagazin logo

Doktor ve hemşireye kızdı, boynunda drenle soluğu adliyede aldı

Zonguldak'ta guatr ameliyatı olan ve hastanede yatan Haşim Korkmaz, doktor ve hemşireyle kavga edince boynundaki drenle ile şikayetçi olmak üzere adliyeye koştu.
Doktor ve hemşireye kızdı, boynunda drenle soluğu adliyede aldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Servisi'nde geçtiğimiz çarşamba günü guatrı ameliyatı olan emekli TIR şoförü Haşim Korkmaz, iddiaya göre, yanına gelen eski eşi ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında eski eşine küfür eden Korkmaz'ı o sırada odada başka bir hastayla ilgilenen kadın hemşire duydu.


HEMŞİRE KÜFÜRÜN KENDİSİNE EDİLDİĞİNİ SANDI

Küfürün kendisine edildiğini sanan kadın hemşire Korkmaz'a dönüp, 'Bana mı ediyorsun?' dedi. Daha sonra hemşire ile hasta arasında çıkan tartışmada, Korkmaz hemşireye de küfür etmeye devam etti. Olayın haber verilmesi üzerine odaya giren ve olayı sakinleştirmeye çalışan genel cerrahi uzmanı Dr. G.Y'yle da tartışan Korkmaz, 1 gün sonra sabah tedaviyi de kabul etmeyerek, boğazındaki dikiş ve dren ile birlikte hastaneden çıkıp şikayetçi olmak üzere adliyeye gitti. Cumhuriyet Savcısı'na ifade veren Korkmaz, hemşire ve Dr. G.Y'den kendisini tehdit ederek hakaretlerde bulundukları iddiasıyla şikayetçi oldu.


DOKTOR HAKARET ŞUÇLAMALARINI REDDETTİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Atatürk Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Dr. G.Y ise hastanın hemşireyle arasında geçen bir olayın kendisine haber verilmesi üzerine odaya gittiğini ve hastayla sakin olması konusunda konuştuğunu ifade etti. Hastanın tedaviyi kabul etmediğini söyleyen G.Y, 'Ben ameliyat ettiğim hastayı tedavisini bitirip göndereceğimi söyledim. 'Ben gideceğim' dedi. İğnelerini yaptırmadı, kanını aldırmadı. Bende tedavisini yaptırmadığından tutanak tuttum. Tedavisiyle ilgili kendisi hiçbir tedaviyi kabul etmedi. Hastayı, hastanemizin ek binasında ki başka bir doktora sevkini yaptık. Onunda haklı olduğu durumlar olabilir. Psikolojik rahatsız olduğunu öğrendik. Hemşire ve bir sağlık memuru kendisinden şikayetçi oldu. Ben şikayetçi olmadım. İddia ettiği gibi kendisine hakaretlerde bulunmadım' ifadelerini kullandı.

doktor
ve
hemşireye
kızdı
boynunda
drenle
soluğu
adliyede
aldı
Yorum (5)
port
Yok onunda hakli nedenleri olabilir yok sikayetci olmadim.kaymakamliga cagrilinca ve sonrasinda bolge idare mahkemesi savciyla seni yuzyuze birakinca seni gorurum dr meslektasim.he sonradan davaci olucan belki ama savci hakli nedenleri vardir deyip senin sikayetine takipsizlik verivericek.tabi bu benim yasayarak edindigim bi deneyim belki senin ki oyle olmaz.
3
Cevapla
bulut
demek ki neymiş? rahat rahat küfür edebilirmişşş..
2
Cevapla
postenflamatuar
Meslektaşımıza göre kendisine küfür eden kişi haklı. Acaba doktor bey suç işlemiş? Çünkü hasta için "Onunda haklı olduğu durumlar olabilir." diyor. Yani ver hasıl kendisinden davacı olan kişiye diyor ki bana hakaret etmene saygım var, beni mahkemeye vermekle de haklısın İyi o zaman. Mahkemelerde savcı ve hakimlerle geçireceği mesailere de ses çıkarmaz artık. Karşı taraf haklı olduğuna göre karşı tarafın da avukat ücretini ve mahkeme masrafını da öder herhalde. Yarı resmi yani resmen muhatap alınan tek veya tekel diebileceğimiz meslek örgütümüz Adamakıllı olsaydı git şu meslektaşımıza psikolojik yardımda bulun, avukatlarını sen ücretsiz ata diyecektik ancak TTB yönetimi PKK-YDGH gibi terör örgütleri ve onların siyasi ayağı HDP ile iş birliği içinde bugün yani 29.12.2015 te greve gitti. TTB de herhalde teröristlerin haklı nedenleri olduğunu düşünüyor ki onların hendeklerine, sivil insanları ve güvenlik güçlerinin canını almalarına destek veriyor.
2
Cevapla
CD
Edep var ya edep..Şeref, haysiyet, tevazu, güven, ağırbaşlılık, vicdan, hoşgörü, anlayış, saygı..Bütün bunları en son ne zaman duyduk? En son ne zaman karşılaştık? Bu ülkeye ne oldu? Ölümü ne çabuk unuttuk ve giderek nasıl çiğ hale geliyoruz? Çocuklarımı bu ülkede nasıl büyüteceğim? Ne yapsam?
3
Cevapla
ahmet
Niye böyle tip adamlara hizmet sunuyorsunuz kardeşim.Bana saygısı olmayan adamın benim hiç saygım ve hizmetim olmaz.O eskidendi ....
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir