Medimagazin logo

Doktor atamaları artık nüfus sayısına göre

Emet Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Altınsoy, Sağlık Bakanlığı'nın yeni düzenlemesine göre hastanelerin hekim sayısı hastanenin yatak sayısına göre değil, ilçe nüfusuna göre.
Doktor atamaları artık nüfus sayısına göre
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Emet Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Altınsoy, Sağlık Bakanlığı'nın yeni düzenlemesine göre hastanelerin hekim sayısı hastanenin yatak sayısına göre değil, ilçe nüfusuna göre belirlendiğini belirtti.


Hastane yönetimi olarak hekim konusundaki sıkıntıları bildiklerini ve konu ile ilgili gerekli takip ve çalışmaları yaptıklarını ifade eden Müdür Altınsoy, “Şuan için ilçe nüfusumuz 10250 dir, ilgili olduğu nüfus 24500 dür .Bu nüfusa göre hastanemizin 1 dahiliye,1 kadın doğum,1çocuk,1 anestezi,2 de genel cerrahi kadrosu olması gerekiyor. Ancak bizde bu hekimlere ilave olarak 1 dahiliye hekimi daha var. Bunun yanında haftada salı günleri kardiyoloji ve göğüs hastalıkları, çarşamba günleri de radyoloji ve göğüs uzmanları gelmektedir. Şuan için ihtiyaçlarımızın büyük bir kısmı tamamlanmaktadır. Nüfusumuzun artışına bağlı ve de yol durumunun düzelmesine bağlı olarak hekim sıkıntısı kalıcı olarak düzelecektir diye düşünüyorum“ dedi.


Altınsoy, Emet’e yapılacak olan yeni hastane için şunları söyledi: ”Yeni hastane projemiz 60 yataklı olup tüm odalar wc banyolu olacak ve şimdiki hastanemizin üç katı kapalı alana sahip olacak. İnşallah birlik beraberlik içinde bazı sıkıntıları aşarak daha iyi sağlık hizmeti vereceğiz.”

doktor
atamaları
artık
nüfus
sayısına
göre
Yorum (6)
saglıkcım
sayın editör sanki sağlık bakanlığı genelgesi gibi başlık atmışsınız.900 devlet hastanesinden biri olan ufak bir devlet hastanesinin sözleşmeli idarecisinin yorumunu böyle başlıklar atarak vermek ne kadar doğru ne kadar etik acaba.
0
Cevapla
s..d..
80000 nufusluk bir içede yazın nufus 750000 oluyorsa...???(turizm bölgesi) turist dr'mu ayarlanacak..tsehehe
0
Cevapla
dr.pract
boş,tarihsiz sözleşmeye imza atan bir sözleşmeli idari müdür ne zamandan beri doktor atamalarına karışabiliyor anlayamadım.bakanlıktan özel yetki mi verildi bu sözleşmeliye acaba
0
Cevapla
dr.d.f.
başlığı okuyanlar hakikaten sanki sağlık bakanlığının açıklaması zannedecek.sözleşmeli bir idari ve mali idareci doktorların tayinleri konusunda ahkam kesmiş meğer.
0
Cevapla
uz.chirurg.
bu sözleşmeli vatandaşın hastanesinin bağlı olduğu bir hastane yöneticisi ya da genel sekreteri yok mu ki,uzman hekim atamaları hakkında sözleşmeli mali müdür yorum yapıyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir