Medimagazin logo

Ceza verdiği mahkum da donör olmak istedi

Bir süre önce lösemi teşhisi konulan ve Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesinde tedavi altına alınan Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Perihan Doğan (40) için yurdun dört bir tarafındaki adliye çalışanlarının yanı sıra mahkumlar da donör olmak üzere başvuru yaptı.
 Ceza verdiği mahkum da donör olmak istedi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AA muhabirinin Malatya Cumhuriyet Başsavcılığından aldığı bilgiye göre, aynı zamanda Malatya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Özden Doğan'ın da eşi olan Perihan Doğan için bir süre önce Malatya Adliyesi çalışanlarının başlattığı kampanya kapsamında 230 kan örneği toplandı.

Kampanyaya Malatya Adliyesinde görevli savcılar, hakimler, avukatlar ve diğer personeller katıldı. Bunlar arasında Malatya Adliyesine gelen tahliye olmuş eski hükümlülerin de olduğu belirtildi.

Bu çerçevede kan örneği veremeyenler de Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak yeni bir kampanya daha açılmasını istedi. Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesinde yatmakta olan Perihan Doğan için donör olmak isteyenler onlarla da sınırlı kalmadı.

Malatya E Tipi Cezaevinde yatmakta olan 2 hükümlü, Cezaevi Müdürlüğü aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığına faks çekti. Dilekçelerinde, "Gazetelerde 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Perihan Doğan'ın lösemi hastası olduğunu öğrendim. Uygun görülmesi halinde ben de kan örneği vermek ve donör olmak istiyorum" diye yazan mahkumların talebi Cumhuriyet Başsavcılığında çalışan herkesi hem şaşırttı, hem de mutlu etti. Ardından benzer bir dilekçe İzmir F Tipi Cezaevinde yatmakta olan bir mahkum tarafından da gönderildi.

Bu mahkumlardan davalarını Doğan'ın karara bağladıkları olduğu gibi kendisini hiç tanımayanların da olduğu kaydedildi.

Perihan Doğan için yurdun birçok ilinde kampanyalar yapıldığı, çok sayıda adliye çalışanının da kan örneği vermek istediği aktarıldı.

Hakim Perihan Doğan, Malatya Adliyesinde çalışkan, dürüst ve cana yakın kişiliğiyle tanıyor. Her dosyayı kendine dert edinen Doğan'ın gece geç saatlere kadar adliyede çalıştığı belirtiliyor.

Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görev yaptığı 2 yıllık sürede 814 davayı karara bağlayan Doğan, 3 bin 44 değişik işi de sonuçlandırdı.

Üç çocuk annesi Doğan'ın hastalığının ilk zamanlarında kanser olduğunu çocuklarından gizlediği kaydedildi.

ceza
verdiği
mahkum
da
donör
olmak
istedi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir