Medimagazin logo

Canan Karatay'ı dolandıran çeteye şafak baskını

Polis, telefon dolandırıcılarına şafak baskını düzenledi. Diyetisyen Canan Karatay ve yönetmen Ragıp Yılmaz’ı da dolandıran çetenin elebaşı yakalandı. Zanlıların 49 kişiyi 3 milyon lira dolandırdığı öğrenildi.
Kaynak: BUGÜN GAZETESİ
Canan Karatay'ı dolandıran çeteye şafak baskını
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Telefonda kendilerini savcı, polis, emniyet müdürü olarak tanıtan telefon doladırıcılarına ekipler dün 6 ilde sabaha karşı operasyon yaptı. Aralarında ünlü diyetisyen  Canan Karatay, yönetmen Ragıp Yılmaz’ın da bulunduğu onlarca kişiyi dolandıran çetenin ele başı Ahmet E. ve 24 adamı gözaltına alındı. Geçen ay Canan Karatay’ı dolandırdığı için tutuklanan iki kişinin de bu çeteyle çalıştığı öğrenildi.

46 KİŞİ  KURTARILDI

Polis yetkilileri 7 aylık takibin sonunda Adana, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Mersin’e 50 ayrı eve operasyon yaptıklarını söyledi. Yapılan incelemede çetenin 49 vatandaşı telefonda 3 milyon 236 bin lira dolandırdığı belirlendi. Çetenin yakalanmasıyla, 46 vatandaşın 8 milyon lira dolandırılması da engellendi. Gözaltına alınan zanlılar adliyeye sevk edildi.
 

canan
karatay'ı
dolandıran
çeteye
şafak
baskını
Yorum (1)
Rabia Karamızrak
Diyetisyen, sağlıkla ilgili herhangi bir yüksek öğretim kurumunun en az 4 yıllık (bir yıl hazırlık ile 5 yıl) beslenme ve diyetetik eğitim-öğretim programını tamamlayarak “Beslenme ve Diyetetik Lisans Diploması” ile “Diyetisyen” unvanı alarak diyetisyenlik mesleğini yapmaya ve uygulamaya hak kazanan kişidir. prof dr.canan karatay olmalı ama diyetisyen değil.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir