Medimagazin logo

Canan Karatay nasıl dolandırıldığını anlattı

Karatay Diyeti kitabının yazarı Canan Karatay nasıl dolandırıldığını canlı yayında anlattı.
Kaynak: RADİKAL
Canan Karatay nasıl dolandırıldığını anlattı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Karatay Diyeti” ile tanınan Prof. Dr. Canan Karatay, nasıl dolandırıldığını CNN Türk canlı yayınında Cüneyt Özdemir'e anlattı. Komiser ve savcı olduğunu söyleyen iki kişinin, kendisini terör örgütüyle işbirliği yapmakla suçladığını ifade eden Karatay, o korkuyla telefonda ne söylendiyse harfiyen yerine getirdiğini anlattı. 

İşte Karatay'ın anlatımıyla ilginç dolandırılma hikayesi:

Sabah çok erken saatlerde kendisine telefon geldiğini ve ilkine yetişemediğini ikincisinde ise kendisini emniyetten komiser olarak tanıtan bir isimle görüştüğünü söyleyen Karatay o anda büyük şok yaşadığını ifade etti.

TERÖR SUÇLAMASI

PKK'ya yönelik 14 ilde uygulanacak bir operasyonda kendisinden yardım istediklerini söyleyen Karatay, söylenenler karşısında şok yaşadığını ve telefondaki isme de bu nedenle itiraz edemediğini anlattı.

Toplumun terör konusunda çok hassas davrandığını ve bu dönemde gerçekten büyük korkular yaratıldığını söyleyen Karatay, "Bu ülkede terörle suçlanmak demek hayatınızın kararması anlamına gelmektedir" dedi.

SAVCI BİLE VAR

Kendisine ait cep telefonu kullanmadığı için eşinin telefon numarasını verdiklerini söyleyen Karatay, telefondaki dolandırıcıların kendilerine güven verdiğini ve bu yaşananları kimseye anlatmamalarını istediklerini söyledi. Devlete yardım etme hissiyle hareket ettiklerini ve bu sürede telefonu kapattırmadıklarını anlatan Karatay, kendisini savcı olarak tanıtan kişinin kendisini hayattan izole ettiğini ifade etti.

canan
karatay
nasıl
dolandırıldığını
anlattı
Yorum (8)
Frankie Bellevan
"...devlete yardım etme hissiyle hareket ettiklerini ve bu sürede telefonu kapattırmadıklarını anlatan Karatay, kendisini savcı olarak tanıtan kişinin kendisini hayattan -izole- ettiğini ifade etti." belki mesleğinize değil ama,en hafif tabirle türkiyede ve dünyada olan biten herşeye "izole" olduğunuz kesin hocam.
0
Cevapla
Heliconatör
Bu olay ile ilgili genelde 4 eleştiri var. Ben şimdi maddeler halinde bu eleştirileri yazıp olaya cok farklı ve ibretlik acıdan yaklaşacağım. 1- hocanın artık bunamaya başlandığı söylendi. 2- hiç karbonhidrat almadığı icin hipoglosemi nedeniyle kandırıldığı iddia edildi. 3- Canan hoca hipnoz edildiğini düşünüyor. Bence de mümkün. Çünkü bu senaryo ile binlerce insan kandırıldı ve tüm vakalarda senaryo aynı: PKK hesabınızı kullanıyor. Söylenen sözler harfi harfine aynı. Demekki bu senaryoyu bir hipnoz uzmanı yazdı, suçlular metnin harfini bile değiştirmeden uyguluyorlar. Aksi takdirde birine PKK derlerdi, birine DHKP C derlerdi, baska birine cok farklı bir hikaye uydururlardı. 4- bazıları da Canan hocanın illegal isler yaptıgı icin korktuğunu iddia ettiler ki en saçma iddia bu bence. Ben olayın su boyutuna dikkat çekeceğim. Sayın canan hoca, yıllarca bilimsel kılavuzlarda statinler ile ilgili yazılanlara karşı çıktınız, binlerce insanın kolesterol ilaçlarını bırakmalarına neden oldunuz. O kılavuzları hazırlayan binlerce saygın bilim adamına inanmadınız, şüphe ile yaklaştınız ve kendi dogrularınız yüzde yüz hakikat imiş gibi davrandınız. Madem boyle bit karaktere sahipsiniz, telefondaki bir serseriye nasıl inandınız!!! Televizyondaki dolandırıcılık açıklamalarınızda kendinizi zerre derece suçlamıyorsunuz , ben yıllarca saygın bilim adamlarına inanmadım ama telefondaki bir serseriye anında inanıp 110 bin liramı verdim, yazıklar olsun bana demiyorsunuz. Kadının haberlerdeki surat ifadesinde en ufak bir pişmanlık yok. Bu işte kendisini yüzde yüz hatasız görüyor. Halbuki gercek bilim insanı olma iddiasindaki kisinin her bilgiye şüphe ile yaklaşması genetiğine kadar işlemiş olması gerekirken bir serseriye inanması gercekten cok ibretliktir. Yıllarca cerrrhapasada profesörlük yAptın, binlerce kolesterol hastan oldu. Iddialarını bilimsel çalısmalar ile ispat edebilirdin, ama sen sadece kafandaki dogruları halka dayattın. Medyaya da yazıklar olsun, bir çatlak profesörü televizyonlar çıkarıp durdular. Burada medya cok daha sucludur.
0
Cevapla
üç harfli
Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma! Gerçi dediğini de kimse beğenmiyor, şeker de şeker diyorlar ama bence dediğini yapmalıyız.
0
Cevapla
s.k.
Doğru dürüst kolesterolle ilgili çalışması yokken, kolesterolle ilgili olmadık sözlerle insanları nasıl dolandırdığını anlattı mı sayın hocamız?
0
Cevapla
selim
Canan karatay ın google akademikte yayınlanmış. 7 makalesi var. H endeksi=1. türkiyenin en büyük profesörü,herkez onu dinliyor.Hey Allahım yaw.nasıl bir ülkede yaşıyoruz..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir