Medimagazin logo

Bursa sağlık turizminde yol haritasını belirleyecek

Bursa Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Dr. Mustafa Esgin ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. ‘Uluslararası Yaşlanma ve Yaşlılık Kongresi’ öncesi, değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Bursa’nın sağlık turizminde de örnek alınan bir kent olacağını söyledi.
Bursa sağlık turizminde yol haritasını belirleyecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde başlatılan çalışmaların, Bursa’yı, Türkiye’de sağlık turizminin başkenti yapmaya aday olduğunu belirten Esgin, “29 Eylül-2 Ekim tarihlerinde, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenleyeceğimiz kongre, sağlık turizminde izlenecek yol haritasının detaylarını ortaya koyması bakımından önemli veriler sunacak. Sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren kent dinamiklerini harekete geçirmesini ümit ettiğimiz kongrenin, yararlı sonuçları da beraberinde getireceğine inanıyoruz. Bu vesileyle, Büyükşehir Belediyemizin sağlık turizmi alanındaki çalışmalara öncülük eden hizmetlerini takdirle karşıladığımızı ifade ederek, ortak etkinliklerde bulunmaya hazır olduğumuzu önemle belirtirim." diye konuştu.


Bursa Valiliği ile sürdürdükleri koordinasyon çerçevesinde, sağlık turizminin uygulanabilirliğine dönük çalışmalarda bulunduklarını belirten Başkan Altepe ise, "Bursa’yı sağlık turizmine açma anlamında kent dinamikleri nezdinde oluşan mutabakat, konunun geleceği açısından bize umut veriyor. Bursa, zengin termal kaynaklarına sahip bir şehir. Bu zengin potansiyelin harekete geçirilmesi, ‘sağlık turizmi’ kavramını da beraberinde getiriyor. Ben inanıyorum ki şehirde oluşan konsensüs, Bursa’yı sağlık turizminde örnek alınacak konuma taşıyacak." dedi.

bursa
sağlık
turizminde
yol
haritasını
belirleyecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir