Medimagazin logo

<b>Bir doktorla evli olmak!</b>

<b>Bir doktorla evli olmak!</b>
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
OKUYUCU KÖŞESİ:

Ben, eşi uzman hekim olan, 9 yıldır aynı özel sektörde çalışan yöneticiyim. 45 yaşındayım. 2 yaşında çocuğumuz var. Eşim doğu bölgesinde mecburi hizmetini tamamladı ve yanıma gelmesi için işlemleri başlattık. Ancak maalesef ki Eşi SSK lı ve Bağkur’ lu olanlara nedense “stratejik personel” ismini koyduklarından dolayı, mecburi hizmet bittikten sonra bile ömür boyu eş tayini olmuyormuş.

Benim durumumda olan yüzlerce kişi olduğunu zannediyorum. Ancak biz öyle şanssız bir döneme rastladık ki çıkan yönetmelik tarihinden dolayı (Haziran 2006) eşimden 2 gün önce eşi Bağkur’lu olan asistan arkadaşı eş tayini ile eşinin yanına giderken, hocalarının tezini geç okuması (Tez 2 ay önce bitmiş ancak hocaları işim var deyip ayak sürümüştü) nedeni ile yönetmeliğin çıkmasından 3 gün sonra uzmanlığını alabildi.

Şimdi tabiri caizse sürünüyoruz. 19 aydır 2 haftadır 1000 km yol gidip geliyorum. Çocuğumuz tayin tarihinde 2 aylıktı şimdi 21 aylık ve her şeyin farkına varmaya başladı. Her gidişimde baba para kazanma artık yanımda kal diyor. Ve çığlık çığlığa ağlıyor. Bunu kameraya alıp Sağlık Bakanlığı’nda ilgililere seyrettirmek lazım. Psikolojisi tamamen bozuldu. Aslında eşimin de bozuldu. Bu durumda hastalara yardımcı olmaya çalışacak. Anti-depresanla ayakta duruyor. Çocuğu fazla hırpalamaya başladı. Aynı zamanda ilişkimizde gerilmeye başladı. Evliliğin temel direklerinde erezyon had safhada.

Annem kardeşimin yeni doğmuş bebeğine bakmak zorunda, kayınvalidem hasta, dolayısı ile çocuk bakıcı ellerine kaldı. Hani tünelin ucunda ışık görsek, hakimler, askerler, öğretmenlerin doğuda görevini tamamladıktan sonra eşlerinin yanına nasıl gelme hakkı oluyorsa bizimde en azında bu şansımız olsun. Biz sıramızı savdık. Bu büyük bir haksızlık.

Bir Doktorla evlenmek hadi suç olsun biz ettik bulduk, peki çocuğa çektirdiklerini nasıl ödeyecekler. Eşim 6 yıl yoklukla Tıp fakültesini bitirmiş ve doğuda mecburi hizmetini yapmış, hadi uzman olduktan sonra uzman hekimlik mecburi hizmetini de yapmış. Bu süreç içinde diploması neden verilmedi ki istifa edip özel sektörde çalışsın. Hoş, artık özel sektörde de çalışması için sizden ruhsat alması gerekiyor yani yine yanıma gelmesi garanti değil. Peki istifa mı etsin. Bunun vatana yardımı olur mu? Verdiği emeklere yazık değil mi?

“Peki be kardeşim sen neden istifa edip gitmiyorsun o zaman” dediğinizi duyar gibi oluyorum. Aylardır iş arıyorum ama bu kriz ortamında ne mümkün üstelik yaşım 45. Ben her şeyi göze aldım. 9 yıllık tazminatımı bile yakacağım. Hadi iş bulmadan eşimin yanına gittim diyelim. Batıda iş bulamadım Doğuda nasıl iş bulacağım. Hadi işi de geçtik. İşsiz bir koca onca yıllık eğitimini, emeğini, kariyerini ve tazminatını yakacak ve çocuğa bakacak, evliliğimiz o kadar dejenere oldu ki tartışmasız bir günümüz geçmiyor. Yarın ben boşanıyorum derse ben ne yapacağım çocuğuma nasıl bakacağım. İşsiz bir baba olarak gözünde silik kalacağım. Bu riski nasıl göze alacağım. Maalesef boşanma safhasına gelmiş durumdayız.

Büyük aşkla kurduğumuz yuvamızı bu yönetmelik acımasızca yok etmek üzere. ne olur yardım edin !
<b>bir
doktorla
evli
olmak!</b>
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir