Medimagazin logo

Başhekimlik çatısında 'iş' eylemi

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastenesi’ndeki işinden çıkarıldığı gerekçesiyle başhekimlik binasının çatısına çıkan bir kişi eylem yaptı.
 Başhekimlik çatısında 'iş' eylemi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Yanına 13 yaşındaki oğlunu da alan şahsa, Devrimci-İş Sendikası’na bağlı bir grup destek verdi. Şahıs çatıdaki eylemini sürdürürken, itfaiye ve polis de yerde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Temizlik işçisi olan Ziya İncedere, hastanedeki işinden 120 gün önce çıkarıldığı gerekçesiyle, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastenesi başhekimlik binasının çatısına çıktı. Yanına 13 yaşındaki oğlunu da alan İncedere’ye Devrimci-İş Sendikası’na bağlı bir yetkili de eşlik etti. Çatıda ‘İşimizi geri istiyoruz’ yazılı pankart açan şahsa, sendikaya bağlı bir grup da destek verdi. İncedere, işine geri dönene kadar eylemini sürdüreceğini söyledi.

Polis ve itfaiye ekipleri de muhtemel bir olumsuzluğa karşı yerde geniş güvenlik önlemleri aldı. Şahsın hastanedeki eylemi sürüyor.

başhekimlik
çatısında
'iş'
eylemi
Yorum (1)
Frankie Bellevan
akıllıca bir eylem. eylem yerde olsa çoktan bitmiş,bitirilmişti. haberimiz bile olmazdı. hastane çatısındaki adama biber gazı da sıkamazlar,tazyikli su da püskürtemezler. istemeseler de,adamın derdini dinleyecekler. dinlemek zorundalar. bundan sonra çatıya adam çıkarmamak için birdizi önlemler almaya başlarlar. çünkü bizim idarecilerimiz için hak arama mücadelesi sıradan bir olay değil. derhal önlem alınmalı!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir