Medimagazin logo

Baş ağrısı şikayetiyle geldiği hastanede 45 yılı doldurdu

Kronik akciğer rahatsızlığı teşhisiyle yatırıldığı Bursa Devlet Hastanesinde 45 yıldır tedavi gören 67 yaşındaki Abdullah Kozan, 2014 yılına da hastanede girmeye hazırlanıyor
Baş ağrısı şikayetiyle geldiği hastanede 45 yılı doldurdu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BURSA- Kronik akciğer rahatsızlığı teşhisiyle yatırıldığı Bursa Devlet Hastanesinde 45 yıldır tedavi gören 67 yaşındaki Abdullah Kozan, 2014 yılına da hastanede girmeye hazırlanıyor. Yıllardır kaldığı hastaneyle adeta özdeşleşen Kozan, gündemi hasta yatağının başındaki televizyondan izleyip, hastane koridorlarında gezerek gününü geçiriyor.

Abdullah Kozan, 1968 yılında askerliğini bitirdikten sonra rahatsızlanarak, İnegöl Devlet Hastanesine gitti. Buradan Bursa Devlet Hastanesine sevk edilen Kozan'a kronik akciğer rahatsızlığı teşhisi kondu. Hastaneye yattığı dönemlerde Süleyman Demirel'in başbakanlığındaki 30. hükümet görev yaparken bugün Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığındaki 61. hükümeti gören Kozan, 2014 yılına da hastanede girmeye hazırlanıyor.

Ömrünün büyük bölümünü hastane odasında geçiren, yıllardır gündemi hasta yatağının başındaki televizyondan izleyen Kozan, akülü tekerlekli sandalyeyle hastane koridorlarında gezerek, gününü geçirmeye çalışıyor. Tedavi gördüğü sürede 17 başhekim, çok sayıda hemşire ve doktorla tanışan, adeta hastaneyle özdeşleşen Kozan, 45 yıldır aynı hastanede makineye bağlı olarak tedavi görmeye devam ediyor.

- ''Başım ağrıdığı için hastaneye gelmiştim''

Akrabalarının o günden bu yana hiç ilgi göstermediği, ziyarete dahi gelmediği Kozan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bir saatliğine başım ağrıdığı için hastaneye gelmiştim. Dr. Rüştü Burlu beni gördü ve akciğerimdeki rahatsızlığı söyleyerek hastaneye yatırdı. Normalde çok sağlıklıydım, istediğim gibi dolaşıyordum. Yıllardır buradayım. 2014 yılı hayırlı uğurlu olsun. Bu sene de hastanedeyim, ne zaman çıkacağımı da Allah bilir'' dedi.

baş
ağrısı
şikayetiyle
geldiği
hastanede
45
yılı
doldurdu
Yorum (1)
Frankie Bellevan
türkiye'de sağlık sisteminde gelinen noktayı ve süreci bir de abdullah kozan'dan dinlemek sanırım ilginç olurdu. ne diyelim,sayın abdullah kozan'ı allah kurtarsın. bakalım 62. hükümeti kim kuracak?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir