Medimagazin logo

Bakan Yılmaz, ABD'de Türkiye'nin sağlık sektöründeki potansiyelini anlatacak

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ABD'de, özellikle sağlık ve biyoteknoloji alanlarında Türkiye'nin potansiyelini anlatarak, yatırımcıları ülkeye davet edecek.
 Bakan Yılmaz, ABD'de Türkiye'nin sağlık sektöründeki potansiyelini anlatacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Yılmaz, Biyoteknoloji Konferansı'na katılmak üzere gideceği ABD gezisi öncesi, konferansa ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

ABD'de Bioteknoloji Konferesansı'na katılacağını ifade eden Yılmaz, Türkiye'nin potansiyelini dış dünyaya tanıtacaklarını, yatırımcılara Türkiye'yi anlatacaklarını kaydetti. Yılmaz, yatırımcı cezbetmeyi amaçladıklarını belirterek, "Sağlık, biyoteknoloji, ilaç, tıbbi malzemeler, yaşam bilimleri alanı öncelikli olacak. Biyoteknoloji değişik sektörleri de etkileyen bir alan, sağlığı da aşan boyutları var. Yabancı yatırımlara yönelik, teşvik politikalarımız, desteklerimiz var, onları tanıtmış olacağız. Türkiye'nin makro ekonomik politikalarını, sektörel politikalarını, destek ve teşviklerini tanıtacağız" dedi.

-"Sağlık hizmeti ihraç ediyoruz"

Yılmaz, sağlık sektöründe Türkiye'nin nasıl bir merkez olduğu sorusu üzerine, cazip bir merkez olduğunu vurguladı. Sağlık sektörünün, son yıllarda çok geliştiğine işaret eden Yılmaz, Türkiye'nin sağlık hizmeti ihraç eden bir ülke haline geldiğinin altını çizdi.

Türkiye son 10 yılda Ar-Ge'ye ciddi yatırımlar yaptığına dikkati çeken Yılmaz, "Üniversitelerimiz başta olmak üzere önemli firmalarımızda Ar-Ge merkezleri oluştu. Bu altyapılarla birlikte biz daha fazla nitelikli firmanın Türkiye'ye gelip, yatırım yapmasını, hem üretim, hem araştırma yapmasını istiyoruz" diye konuştu.

bakan
yılmaz
abd'de
türkiye'nin
sağlık
sektöründeki
potansiyelini
anlatacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir