Medimagazin logo

Bakan Bilgin: Memurlarla ilgili çok ciddi bir düzenleme yapacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin A Haber ekranlarında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin, memurlarla ilgili çok ciddi bir düzenleme yapılacağını söyledi
Kaynak: A Haber
Bakan Bilgin: Memurlarla ilgili çok ciddi bir düzenleme yapacağız
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, A Haber ekranlarında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin ayrıca EYT ve memur maaşlarına da değinirken "EYT ve asgari ücret dahil olmak üzere çok sayıda konuyu istikrar sayesinde çözdük. O yüzden rehavet olmamalı. Demokrasi içinde istikrar çok çok daha önemli." ifadelerini kullandı.

Bilgin, ayrıca şunları kaydetti:

"2 yılı aşkın süredir çok sorunlarla karşılaştık ama hepsini çözdük. EYT çok büyük bir sorundu. Önümüzde tamamlanmamış dosyalar var. Taşeron işçiler bunlardan biri. Şu an 100 bin civarı kalan bir grup var. Çalışmalarımız sürüyor bu konuda. Bu konuda planlamamız hazır. Memurlarla ilgili çok ciddi bir düzenleme yapacağız."

vedat bilgin
memur
eyt
duzenleme
Yorum (7)
Ekrem BİR
hekimlerde farklı statüden emekli olanlar arasındaki maaş farkı ortadan kaldırılmalıdır
10
Cevapla
nevzat kulukçu
29 mayıs'tan itibaren ülkemiz şahlanmaya başlayacak ve halkımız ucuzluk ve huzura kavuşacak. çünkü dış güçler artık en az 3 4 sene oyun oynamaz artık.
7
Cevapla
Cerrah
2.3. basamakta çalısan ve pandemi,deprem,acil gibi her türlü yükü çeken doktorla kurum hekimliği gibi tatlı sularda ýuzen hekimler arasında hem maaş,hemde emeklilikte ciddi farklar olmalıdır.bu iki grup aynı kefeye konulmamalıdır.
6
Cevapla
memur
sınavla işçi olma şansı vereceklerdir. başka türlü memurun hemşirenin polisin öğretmenin işçileri yakalama şansı yok
7
Cevapla
Dr Oğuzhan
kendi oğlu üniversite den maaş alıyor. ayrıca trt den maaş alıyor .üstüne özel sektör olan akşam gazetesinden maaş alıyor .. ama doktorun mesai sonrası özelde çalışması yasak
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir