Medimagazin logo

Aralarında 20 hastane personelin de olduğu 95 kişiye 'sahtecilikten' gözaltı

Ankara Mali Şube ekiplerince, sahte evrakla engelli raporu temin eden, aralarında 20 hastane personelinin de bulunduğu 95 şüpheli gözaltına alındı.
Aralarında 20 hastane personelin de olduğu 95 kişiye 'sahtecilikten' gözaltı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ankara'da mali şube ekiplerince, usülsüz şekilde engelli raporu çıkartılmasını sağladığı belirlenen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 95 şüpheli yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık bir yıldır sürdürülen takip sonucu bir hastanede memur, güvenlikçi, hasta bakıcı ve kayıt personelinin de aralarında bulunduğu zanlıların, hastaneye tedavi amaçlı gelen vatandaşları sahte epikriz raporları ile sağlık kuruluna sokarak engelli raporu çıkartılmasını sağladıklarının belirlenmesi üzerine çalışma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında hastane personeli ve usülsüz şekilde rapor temin eden vatandaşların aralarında bulunduğu 95 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Zanlıların tamamı, mali şube ekiplerince sabah saatlerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı.

- Sahte raporla ücretsiz ulaşım kartı da almışlar
Söz konusu hastane personelinin, gerçekte şeker hastası ve kalp hastalarının kan örneklerini, hasta olmayan kişilerin kan örnekleri gibi gösterdikleri, bu şekilde düzenledikleri sahte epikriz raporları ile anjiyo veya kalp ameliyatı olmuş gibi gösterdikleri ve sağlık kurulunu yanılttıkları, sahte sağlık raporları ile emekli olarak Sosyal Güvenlik Kurumunu zarara uğrattıkları belirlendi.

Zanlıların, ayrıca ücretsiz EGO kartı çıkartarak ücretsiz ulaşımdan faydalandıkları, kuruldan rapor alan şüphelilere ikinci kez kurul raporu aldırıldığında tamamına yakınının yüzde sıfır özür oranında oldukları tespit edildi.

Gözaltındaki zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

ankara
engelli raporu
Yorum (1)
Kerem
İyi olmuş, yahu benim 10 senedir %90 üstünde engelli babam var, daha bir engelli aracı alamadım, bunlar sahtekarlıkla malı götürmüş. O araçlarda alınacak bir güzelde hapis yatarlar şimdi. Ama suç bunlarda değil, zamanında para muslukları akarken, ver populizmi benim vergilerimden, kap oyları, yaşa saraylarda, benim cebimden veren razı alan razı. Şimdi para bitti her tarafa saldırıyorlar.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir