Medimagazin logo

Ambulansların anonslarına ateşle karşılık verdiler

Cizre'de, bir evin bodrumunda bulundukları iddia edilen yaralıların tahliyesi için sevk edilen 3 ambulans, teröristlerin açtığı ateş, patlayıcı tuzaklı barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa giremedi.
Ambulansların anonslarına ateşle karşılık verdiler
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, bir evin bodrum katında bulundukları iddia edilen yaralıların tahliyesi için sevk edilen Sağlık Bakanlığına ait 3 ambulans, teröristlerin açtığı ateş, patlayıcı tuzaklı barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa giremedi.

Terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonun sürdürüldüğü Cizre'nin Cudi Mahallesi'ndeki bir evin bodrum katında yaralılar bulunduğu yönünde 112 Acil Sağlık Hizmetleri Komuta Merkezine 24 Ocak'ta yapılan ihbar üzerine bölgeye sevk edilen Sağlık Bakanlığına ait ambulansların bekleyişi devam ediyor.

Sağlık Bakanlığının acil vakalar için özel olarak hazırladığı tam donanımlı 3 ambulans, bugün de yaralıların bulunduğu öne sürülen Bostancı Sokak'ın girişine kadar ilerledi. Ambulanslar, teröristlerin açtığı ateş, patlayıcı tuzaklı barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa giremedi.

Defalarca anons yapıldı

Bunun üzerine Nusaybin Caddesi'nde bekleyen sağlık ekibi, yaralıların ambulansların bulunduğu yere getirilmesi yönünde sık sık anons yaptı. Defalarca tekrar eden anonslara rağmen ambulanslara herhangi bir yaralı getirilmedi.

Yaralıları almak için 24 Ocak'tan bu yana güvenli bölgede bekleyişini sürdüren ve zaman zaman teröristlerin hedefi olan ambulanslardaki kurşun izleri de dikkati çekiyor.

Öte yandan, ilçede Sağlık Bakanlığına ait diğer ambulanslar da yaralıların tahliyesi durumunda hızla bölgeye ulaşacak şekilde görevlerini sürdürüyor. Bunların yanı sıra zaman zaman bölgeye sevk edilen Şırnak ve Cizre belediyelerine ait ambulanslar da barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa giremiyor.

Şırnak valiliğinden açıklama

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada da Cizre ilçesinde güvenlik kuvvetlerinin terörle mücadeleye yoğun şekilde devam etmesine rağmen, vatandaşlara yönelik başta sağlık hizmetleri olmak üzere kamu hizmetlerinin de titizlikle sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu meyanda bölgede bir evin bodrumunda bulunduğu iddia edilen yaralılara yönelik daha önceki günlerde olduğu gibi yine, 112 Acil Servis ambulansları ile Şırnak Belediyesine ait bir hasta nakil aracı, sabah saatlerinden itibaren bahse konu yakın yere gönderilmiş. Gün boyu çağrılar yapılmış ancak tüm çabalara rağmen çağrılara cevap alınamamıştır."

 

cizre
saglik bakanligina
ambulans
112 acil saglik hizmetleri
teror orgutu pkk
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir