Medimagazin logo
Akdağ: Babamın oğlu olsa affetmem
Bayram tatilini memleketi Erzurum'da geçiren Bakan Akdağ, Ticaret ve Sanayi Odasında, Erzurum milletvekilleri Muzaffer Gülyurt, Ömer Özyılmaz ile gazete, oda temsilcileri ve iş adamlarıyla kahvaltıda bir araya geldi
Akdağ: Babamın oğlu olsa affetmem
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Bayram tatilini memleketi Erzurum'da geçiren Bakan Akdağ, Ticaret ve Sanayi Odasında, Erzurum milletvekilleri Muzaffer Gülyurt, Ömer Özyılmaz ile gazete, oda temsilcileri ve iş adamlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ETSO) Muammer Cindilli, toplantıda, kentin sorunları hakkında bilgi vererek, ilin, Karadeniz ve Güney Doğu Anadolu bölgelerine kıyasla ticari anlamda fakirleştiğini dile getirdi. Bakan Akdağ da yapılan ve yapılmakta olan yatırımlarla zor günlerin yakın zamanda geride kalacağını söyledi.

DENİZ FENERİ'Nİ ZİYARET

Bakan Akdağ, daha sonra beraberinde Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı ve Mustafa Nuri Akbulut ile Dadaşkent'teki Deniz Feneri temsilciliğini ziyaret etti. Akdağ, buradaki konuşmasında, vakıflar ve Deniz Feneri gibi kuruluşların mükemmel nitelikte hayır hizmetleri yaptığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

''Sayın Bakanımız Beşir Atalay sayesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile çok güzel hizmetler yapıldı. Bunun yanı sıra belediyeler, diğer vakıf ve Deniz Feneri gibi kuruluşlar da ciddi anlamda hayır hizmetlerinde bulunuyorlar. Bu toplumsal duyarlılıkla daha güçlü bir yapıya sahip olacağımıza inanıyorum. Hayırsever vatandaşların bu kabil kuruluşlarda önemli rol oynamalarını bekliyoruz.''

Bölgede kış şartlarının zor olduğunu, sağlıkta da bu şartları kolaylaştırmaya çalıştıklarını ifade eden Bakan Akdağ, kırsaldan merkeze hasta taşımak için alınan 4 kar üstü paletli dört çeker aracın bu ay Erzurum'da hizmete sokulacağını bildirdi.

Geçen yıl Erzurum'da 300 hastanın güç kış şartlarında hastanelere yetiştirildiğini belirten Bakan Akdağ, ''Zorlukları imkanlar dahilinde daha da kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Kırsaldaki anne ve anne adaylarını, kendi istekleri doğrultusunda, doğuma az bir süre kala önceden bulundukları yerden alıp merkeze getireceğiz ve doğuma kadar burada misafir edeceğiz.'' dedi.

Bakan Akdağ, bu anlamda Deniz Feneri'ne de ihtiyaç sahibi hastaların geçici misafir edilmesinde kiralanabilecek bir otelle hastalara yardım edilebileceği önerisinde bulundu.

EŞİNİN ADINI DUYUNCA...

Bakan Akdağ, daha sonra Nenehatun Kadın ve Doğum Hastanesini ziyaret ederek, genişletilen ve yeniden düzenlenen hastane hakkında yetkililerden bilgi aldı. Akdağ, burada hasta yakınlarının şikayet ve çeşitli talepleriyle karşılaştı. Erdal Yaşa isimli hasta yakını, yeni yılda ikinci kez kız babası olduğunu belirterek, Bakan Akdağ'dan bebeğine ikinci bir isim koymasını istedi.

Bakan Akdağ da önceden konulan ''Şeyma'' ismini duyunca, ''Bu benim eşimin ismi, ikinci isme gerek yok'' yanıtını verdi.

EKSİ 20 DERECEDE HASTANE İNŞAATINI GEZDİ

Bakan Akdağ, Dadaşkent ve Yenişehir'deki taziye evlerini de ziyaret ederek, Çatyolu üzerinde yapımı devam eden 400 Yataklı Bölge Eğitim Hastanesi inşaatını gezdi. Eksi 20 derecede inşaat katlarını tek tek dolaşan Bakan Akdağ, bu yıl bitirilmesi planlanan hastane inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldı. Hasta yönlendirme, muayene, doktor ve sekreter bölümlerini kaba inşaata rağmen tek tek inceleyerek talimatlar veren Bakan Akdağ, ''İnsanımız her şeyin en iyisine layıktır. Bize düşen, gerekeni zamanında en şekilde organize edip yapmaktır.'' diye konuştu.

AA
akdağ:
babamın
oğlu
olsa
affetmem
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300