Medimagazin logo

Akdağ: 12 bin lira ödenenler oldu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Habertürk TV'deki "TEKE TEK" programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. '
Akdağ: 12 bin lira ödenenler oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tam Gün Yasası'nın sosyal adaleti sağlayacağını savunan Akdağ, şöyle konuştu: "Biz, sistem olarak üniversiteye, 'Biz sana her ay bu parayı veriyoruz' dedik.
 

Vatandaşın vereni, veremeyeni var. Burada sosyal adaletçi olunmalı. Bir ülkenin orta halli vatandaşı da, fakir vatandaşı da sağlık hizmetini alabilmeli. Örnek; Kayseri, Gaziantep, şimdi Marmara Üniversitesi. Bir profesör arkadaşa ortalama 12 bin TL para ödeyebildiler bu yeni sistemle. Yeter ki hastanede iyi bir ekonomik yönetim modeli oluşturalım." Akdağ, şöyle devam etti: "Buna karşı bir direnme refleksiyle hareket edenler var. Biz, hekim iyi kazansın istiyoruz. Hekim ne kadar iyi kazanırsa hasta o kadar rahat eder. Ama hekimin hastasının muayeneye gelmesini beklemesine ya da özel hastaneye götürerek kazanç kapısı yapmasına karşıyız."

fatih altaylı
teke tek
sağlık bakanı
tam gün yasası
Yorum (10)
drmehmet
kimse yoruma dahi gerek görmemiş :)
0
Cevapla
esat b
sağlık bakanını dr ları neden işçileştirmek istiyor açıklamaya davet ediyorum. ben işçi olmak istemiyorum, kendi yerimde çalışmak isterim diyenlere neden engel olunuyor, neden muayenehane ruhsatı alamıyorlar, bu açıklansın.
0
Cevapla
Dr.X
12 bin de ödenebilir 2 bin de. Hastaya 10 dk ayırıp ayrıntılı muayene edersen hasta kazanır doktor kaybeder 2bintl döner alır. 3dk ayırıp hastayı başından atarsan doktor kazanır 10bintl döner alır ama hasta kaybeder . Siz hangi tarafta olmak isterdiniz sayın AKDAĞ?
0
Cevapla
aysel tuğkan
100 bin deseniz ne yazar kamuda çalışıyoruz hak ettiğimiz 3 kuruş döner sermayeyi bile alamıyoruz
0
Cevapla
Dr. W
Digerlerini bilmem ama Marmara Universitesinde henuz hastane kendi kazancindan odeme yapmiyor. Diger hastanelerin ortalamasindan odeme yapilyor. Uzman 4000 Prof 2200 aliyor. Bazen de tersi oluyor. 12000 TL alan duymadim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir