Medimagazin logo

Adana'da öldürülen hekim toprağa verildi

Evine giderken uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden aile sağlığı merkezinde görevli Dr. Cengiz Ünsal'ın cenazesi toprağa verildi.
Adana'da öldürülen hekim toprağa verildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cengiz Ünsal (42) için Halk Sağlığı Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Ünsal'ın ailesi ve yakınları ile Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Acil ve sağlık çalışanları katıldı.

Ünsal'ın eşi Fatma Ünsal, yakınlarının desteğiyle geldiği tören alanında, "Canım acıyor, bağrım yanıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum" diyerek gözyaşı döktü.

Törende konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Acil, Ünsal'ın, hastaları tarafından sevilen, meslektaşlarınca övülen doktor olduğunu belirterek, "Acımız büyük. Bunu yapanların hak ettikleri cezayı göreceklerine inanıyoruz" dedi.

Dua edilmesinden sonra Kabasakal Mezarlığı'na götürülen Ünsal'ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Öte yandan, Ünsal'ın hayatı kaybettiği saldırıdan kısa süre sonra, evinde tabancayla vurularak öldürülen Semra O'nun (34) eşi M.N.O'nun (40), her iki cinayetin şüphelisi olarak arandığı öğrenildi.

Merkez Seyhan ilçesi Denizli Mahallesi 57226 Sokak'ta Narlıca 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli doktor Cengiz Ünal, dün akşam evine giderken, başında kask bulunan motosikletli bir kişinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti.

Olaydan yaklaşık 15 dakika sonra, Narlıca Mahallesi 56064 Sokak'ta üç çocuk annesi Serap O. (34), evinde tabancayla vurularak öldürülmüş, evin yakınında terk edilmiş motosiklet ve kask bulunmuştu.

adana'da
öldürülen
hekim
toprağa
verildi
Yorum (7)
Frankie Bellevan
kardeşimize allah rahmet eylesin. kahraman cani rahatlamıştır(?) artık.
0
Cevapla
hasan ekim
Aile hekimi bir yerde ailelerin sırdaşı ve başta sağlık sorunları dahil birçok sorununu çözen bir hekimdir. Tabiatıyla ailelerin sorunlarını çözerken bazı cani vs insanlarla karşılaşmaları da büyük bir risk taşımaktadır. Bu nedenle aile hekimlerine ne kadar fazla maaş verilirse verilsin haklarıdır diyorum. Ayrıca, emniyetçe riskli kişiler ve aileleri tespit edilerek aile hekimleri bilgilendirilmeli, bu tip tehlikeli kişilere ve ailelerine aile hekmliği hizmeti yerine hastanelerde veya sağlık ocaklarında hizmet verilmelidir. Bu tip olayların tekrarlanmaması için gerekli tedbirler alınmalıdır.
0
Cevapla
Öznur Vural
Başta ailesine baş sağlığı ve dr beyede allahtan rahmet diliyorum. Sevgili meslektaşımızı, paranoyak hasta ve doktor ilişkisine kurban verdik, ne diyeyim ki. Fedakar doktorun sonu bu olmamalıydı...
0
Cevapla
Mbd
Allah'tan rahmet ve baş sağlığı dilerim. Biz doktorlara silah taşıma ruhsatı verilsin, avukata savcıya gazeteciye verilirken doktor olarak bizim riskimiz çok daha fazla
0
Cevapla
heliconatör
Denizli ve narlıca mahalleleri çocukluğumun geçtiği yerler. Bazı gençler orada tam beladır. Birbirlerine söverken yüce yaradana söverler. Çünkü karşısındakinin ana babasına sövse küfrü yiyen çok sinirleniyor, bıçaklaMaya kadar olayı büyütüyorlar. Ama Rabb'ine sövse tepki sıfır. Birsürü dinsiz imansız ve şiddet bağımlısı psikopat tip var. Ciddi sayıda ırz düşmanı namussuz insan var. Diğer taraftan halkın çoğu sıcak kanlı. Komşuluk ilişkileri kuvvetli, çok cana yakın ve dost canlısı insanlarda çok var. Bu belliki bir namus cinayeti ve sağlıkta şiddet ile karıştırmamak lazım.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir