Medimagazin logo

Adalet Bakanı, doktoru gözaltına aldıran Cumhuriyet Savcısı hakkında inceleme izni verdi

dalet Bakanı Gül, Osmaniye'de kendisini muayene etmeyen doktorla tartıştığı ileri sürülen savcı M.B. hakkında HSK'ye inceleme izni verdi.
Adalet Bakanı, doktoru gözaltına aldıran Cumhuriyet Savcısı hakkında inceleme izni verdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İddiaya göre Osmaniye Devlet Hastanesi ortopedi bölümüne gelen cumhuriyet savcısı, sırası gelmeden girdiği doktorun odasında kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı. Osmaniye Başsavcılığı ise, savcının randevusu olduğu halde doktorun izinli olduğunu öne sürüp savcıyı muayene etmediğini ve hakaret ederek güvenlik görevlileriyle savcıyı dışarı çıkartmak istediği için hakaret suçundan gözaltına alındığını açıkladı. Adalet Bakanı Gül, Osmaniye'de kendisini muayene etmeyen doktorla tartıştığı ileri sürülen savcı M.B. hakkında HSK'ye inceleme izni verdi.


Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı: Cumhuriyet Savcısı sırası gelmediği için kendini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı


Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) Osmaniye'de kendisini muayene etmeyen doktorla tartıştığı ileri sürülen Cumhuriyet savcısı M.B. hakkında inceleme izni verdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bakan Gül'ün HSK Başkanı sıfatıyla, olayın tüm yönleriyle araştırılması için verdiği inceleme izni kapsamında HSK Birinci Dairesince savcı M.B. hakkında inceleme başlatıldı ve müfettiş görevlendirildi.

Olayın detaylı olarak araştırılacağı incelemeyle savcının kusurunun olup olmadığı ele alınacak, müfettiş raporunun ardından M.B. hakkında karar verilecek.

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Osman Tekne ise dün yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Savcısı M.B'nin ortopedik tedavisinin devamı için randevulu olarak hastaneye gittiğini belirtmişti.

Açıklamada, "Nöbetçi doktorun, asıl doktorun izinli olduğunu gerekçe göstererek tedaviden kaçınması üzerine Cumhuriyet Savcısı M.B’nin kendisini tanıtarak randevusunu hatırlatmasına rağmen nöbetçi doktorun muayene odasından ayrılarak tedaviden kaçınıp güvenlik görevlilerine aşağılayıcı şekilde M.B'nin dışarı çıkarılması talimatını verdiği, tedavi olmaksızın hastaneden ayrılan Cumhuriyet Savcısı M.B'nin şikayeti üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca nöbetçi doktor hakkında hakaret suçundan soruşturmaya başlanılmıştır. Nöbetçi doktor, aynı gün başsavcılığımızca şüpheli sıfatıyla ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. Aksi yöndeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." ifadeleri kullanılmıştı.

Yorum (8)
MURAT
OLAYA BAKARMISINIZ ADALET BAKANI BİZİ SAĞLIK BAKANINDAN DAHA ÇOK DÜŞÜNÜYOR, BİZİMKİNİN GIKI BİLE ÇIKMADI, İNSAN DA UTANMA OLUR BİRAZ YA..
124
Cevapla
TÜRKAY ÖZCAN
Sayın adalet bakanına tşk ederiz en azından adalete inandığını gösterdi.
64
Cevapla
AYHAN KARA
inanaın şu kabinedeki tek düzgün bakan adalet bakanı..Ama sonuç ne olacak ona bakmak lazım çünkü bu görevi kötüye kullanmnak bu arada başsavcı hakkındada soruşturma olmalı şıracının şahidi bozacı misalı oda hemen başhekimi arayıp özür dilemelerini istemiş aynı kafa türkiye için virus bu ikisi
5
Cevapla
Port
Sayın bakanım burayı okuyorsanız savcı kadir hakkında hsk nin başlattığı bir inceleme vardı.numarasini veriyorum.2019_6215.cimerden bilgi istiyorum kimsenin cevap verdiği yok.biktik savcıların doktor düşmanlığı dan.
8
Cevapla
Levent İnanç
Sağlık Bakanının çıkıp açıklama yapmaması utanç verici. Sadece savcının değil, olayı çarpıtmaya çalışan başsavcının, gözaltına almak üzere gelen polislerin derhal açığa alınmaları gerekir. Böyle bir keyfiyette savcı meslekten ihraç edilmeli. Doktor randevusu olan bir hastayla “muayene etmiyorum” deyip neden tartışsın? Asıl doktor, nöbetçi doktor diye bir şey yok. Randevun kime ise o muayene eder. Savcı, hakim kim olursa olsun, böyle rezil davranış sergilemenin cezası olmalı.
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir