Medimagazin logo

9 aylık minik Elif için zaman azalıyor

Elazığ'da ilik nakli yapılması gereken 9 aylık Elif bebek için zaman daralıyor. Uygun ilik bulunmazsa minik Elif 2 yaşına gelmeden hayatını kaybedecek.
 9 aylık minik Elif için zaman azalıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Uygun ilik hala bulunamazken, hastane doktorları ve Elif’in ailesi yardımsever vatandaşlardan bağış bekliyor. Elif’e destek olmak isteyen vatandaşlar Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde kan bağışında bulunabilecek. Hayırsever vatandaşlardan alınacak numunelik kanlar Ankara’ya gönderilecek ve orada yapılacak testler sonucunda küçük Elif için uygun ilik aranacak. Uygun iliğin bulunmasıyla birlikte küçük Elif’i hayata bağlamak için yarış başlayacak.

Elif’in doktorları da bebek için sıkıntılı sürecin devam ettiğini ifade ederek, “Buraya gelecek yardımsever vatandaşlardan küçük tüplerde kan örneği alınacak. Kanlar Ankara’da test edilecek ve uygun ilik bulunursa bize bilgi verilecek. Bizler de ilik nakli için gerekli işlemleri başlatacağız. İlik bağışında bulunmak isteyen vatandaşların sağlıklarında da ciddi anlamda bir sorun yaşanmayacak. Alınacak küçük bir parça zaman içerisinde kendisini yenileyecek ve bağışta bulunan vatandaşımız normal hayatına devam edecek. Küçük Elif’in şu anda rutin tedavilerini yapıyoruz ancak nakil bulunmazsa Elif iki yaşına gelmeden hayatını kaybedecek. Elif için yapılacak küçük bir fedakarlık onun yaşama tutunmasını sağlayabilir. Umarım uygun ilik bulunur ve Elif bir an önce sağlığına kavuşur” dedi.

ELİF’İN AİLESİ ÇARESİZ
Küçük Elif’in ailesi de zamanla yarıştıklarını ifade ederek, çocuklarının gözleri önünde eridiğini ve hiçbir şey yapamadıklarını vurguladılar. Baba Bekir Doğan, “Gündüz çalışmak zorunda olduğum için kızıma eşim bakıyor. Aylardır hastanedeyiz ve elimizden hiçbir şey gelmiyor. Buradan hayırsever vatandaşlara seslenmek istiyorum. Eğer uygun ilik bulunamazsa kızım ölecek. Hayırsever vatandaşlardan kan bağışında bulunmak isteyenlerin yardımlarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

9
aylık
minik
elif
için
zaman
azalıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir