Medimagazin logo

3 ay önce atanmıştı: Depreme mecburi hizmette yakalanan Doktor Emre'den acı haber

Hatay Reyhanlı Devlet Hastanesine Ekim ayında atanan psikiyatri doktoru Emre Özarslan Kahramanmaraş'ta yaşanan depremde hayatını kaybetti
Kaynak: MEDİMAGAZİN
3 ay önce atanmıştı: Depreme mecburi hizmette yakalanan Doktor Emre'den acı haber
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Türkiye Psikiyatri Derneği enkaz altında kalan Psikiyatri Uzmanı Dr. Emre Özaslan'ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Türkiye Psikiyatri Derneğince yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"6 Şubat 2023 tarihli depremlerde birçok canımızı ve meslektaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Son 10 gündür devlet hizmet yükümlülüğü sebebiyle Reyhanlı, Hatay’da görev yapan meslektaşımız ve arkadaşımız Dr. Emre Özaslan’ın hayatta ve sağlıklı olduğu haberini büyük bir umutla bekliyorduk. 16 Şubat 2023 akşamı deprem nedeni ile vefat ettiğinin haberini aldık, çok üzgünüz. Kaybımız büyük, acımız tarifsiz.

Dr. Emre Özaslan 1988 yılında Erzin’de doğdu. 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre Çukurova Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda çalıştıktan sonra Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda psikiyatri eğitimine başladı ve 2022 yılında uzmanlık eğitimini tamamladı. Ekim 2022’den beri Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde çalışmaktaydı.

Sevenlerine, yakınlarına ve tüm psikiyatri topluluğuna başsağlığı diliyoruz."

3 ay önce atanan doktor Emre için umutlu bekleyiş

psikiyatri doktoru
turkiye psikiyatri dernegi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir