Medimagazin logo

2 doktor hakkında yakalama kararı

Sahte ilaca yönelik 9 ilde yapılan ve 60 kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında 2 doktorun arandığı açıklandı. Gözaltına alınan şüpheliler arasında 5 sağlık personelinin bulunurken şebekenin irtibat sağlık çalışanlarına yüklü miktarda rüşvet verdiği iddia edildi.
2 doktor hakkında yakalama kararı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte ilaç üretip piyasaya sürmeye hazırlanan birçok şebekeye yönelik geçtiğimiz pazartesi günü operasyon düzenlemiş başta İstanbul olmak üzere toplam 9 ilde 60 kişi gözaltına alınmıştı.

 

Şebekenin Ortadoğu'dan getirdiği ilaç malzemelerini İstanbul Bağcılarda bir depoda sakladığı ve ardından sahte ilaç imal ederek daha sonra anlaşmalı oldukları sağlık çalışanları ve eczaneler üzerinden piyasaya sürüldüğü ortayı çıkmıştı. Yapılan tespitlerin ardından geniş çaplı operasyon başlatan İstanbul Polisi aralarında şebeke lideri D.F'nin de bulunduğu 60 kişi gözaltına alınmıştı.

 

Şebekeyle bağlantılı 2 doktor aranıyor

Şebekenin kanser, lösemi, bağırsak kanseri gibi hastalıkları 30 çeşit sahte ilaç ürettiği belirlenirken 5 bin kutu sahte ilacın ele geçirildi. Genişletilen soruşturma kapsamında şebekeyle bağlantılı olduğu değerlendirilen 2 doktor hakkında da gözaltı kararı çıktı. Sahte ilaç soruşturması kapsamında adı geçen 2 doktorun gözaltına alıp sorgulanması bekleniyor.

2
doktor
hakkında
yakalama
kararı
Yorum (2)
murat 124
ya iste boyle turkun gucunu dunyaya gosterdik bakin ozel sektore birakilirsa hersey ne guzel oluyor 30 cesit kanser ilacini uretebiliyor milli ilac ..
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
inanılır gibi değil!bu nasıl vicdan bu nasıl bir ruh yapısı,hiç mi ALLAH korkusu yok!cezanın çok ama çok ağır olmasını beklerim...........
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir