Medimagazin logo

Zayıflama ilaçlarına ceza yağdı

Reklam Kurulu, ''zayıflama'' ve ''sigarayı bıraktırma'' ürünlerine yanıltıcı ve aldatıcı reklam nedeniyle binlerce liralık ceza verdi.
Kaynak: AA - Selma Bıyıklı
Zayıflama ilaçlarına ceza yağdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA -Sağlık Bakanlığı'nın yakın takibe aldığı zayıflama ilaçları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu'nun da denetimine takıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, A Kalite Pazarlama-İsmail Çetin tarafından satışı yapılan ''Clavis'' markalı ürünlere (Panax, Reishi, E1, K1, Romaflex, Varitex, Romadur, Glabra, D1, K3, Cemre Ab-ı Hayat, K5, Bioforza) ilişkin broşürde yer alan reklam ve tanıtımlarla ilgili şikayeti de karara bağladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, ''Himalaya Tuzu'' ile ilgili bazı internet reklamları üzerinde yaptığı incelemede tüketicilerin yanıltıldığına karar verdi.

Kurul, ''Antakya Dağ Biberi'' isimli ürünle ilgili de reklam veren Korpa Medikal İlaç Gıda Sanayi ve Ticaret Şirketine 81 bin 554 lira para cezası uyguladı ve söz konusu reklamların kaldırılmasına karar verdi.

zayıflama ilaçları
clavis
panax
reishi
romaflex
varitex
Yorum (2)
Ahmet Yılmaz
Reklam kurulu ceza veriyor eyvallah ama asıl cezayı vermesi gereken sağlık bakanlığı nerede anlamıyorum ki???daha kaç kişinin ölmesi gerkiyor??
0
Cevapla
Ayşe Kaya
Hala gıda takviyesi altında Tarım Bakanlığı bu tür ürünlere izin verirse malesef daha çok fazla ölüm göreceğiz bir an önce önlem alınmalı.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir