Medimagazin logo

Samsun Eczacı Odası: Kanun teklifine kamu eczacıları da dahil edilmeli

Samsun Eczacı Odası, sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili düzenlemeler içeren kanun teklifinde kamu eczacılarının yer almamasının büyük bir haksızlık olduğunu ifade ederek "TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan görüşmelerde teklife kamu eczacıları da dahil edilmeli" dedi
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Samsun Eczacı Odası: Kanun teklifine kamu eczacıları da dahil edilmeli
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Samsun Eczacı Odası’ndan yapılan yazılı açıklanmada, sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili düzenlemeler içeren ve TBMM’de görüşmelerine başlanan kanun teklifinin emekli ve çalışan kamu eczacılarının özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik herhangi bir düzenleme içermemesinin hayal kırıklığı yarattığı belirtildi.

TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda yapılan görüşmelere katıldıklarını ancak herhangi bir sonuç alamadıklarını belirten Türk Eczacıları Birliği, “Kamu eczacılarına yapılan bu haksızlığın düzeltilmesi için komisyon üyeleriyle yaptığımız görüşmelere rağmen verilen teklif metnine eczacıların dâhil edilmemesini üzüntüyle karşıladık” ifadelerini kullandı.

Eczacıların görmezden gelinmesinin ve düzenlemeye dâhil edilmemesinin büyük bir haksızlık olduğunun ifade edildiği yazıda şunlar kaydedildi:

“Teklifin yasalaşması yolundaki süreç halen devam etmektedir. Bu nedenle teklifin görüşmelerinde esas komisyon olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bugün yapılacak görüşmelerde bu yanlıştan dönüleceğine ve kanun teklifinin 44 bini aşkın eczacının beklentisi doğrultusunda şekilleneceğine inanıyoruz. Çünkü hem emekli olan hem de halen kamuda canla başla görev yapan eczacılarımız bu ayrımcılığı hak etmemektedir. Yüce Meclis iradesinin bu haksızlığa dur diyeceğine inancımız sonsuzdur”

eczaci
samsun eczaci odasi
tbmm
ozluk haklari
kanun teklifi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir