Medimagazin logo

Eczane çalışanı “sırdaş” olacak

"Tekniker" olabilmek için eğitim alacak eczane çalışanı hijyen bilgisi, ilk yardım, meslek ahlakı, sır saklama ve ikna yeteneği bakımından değerlendirilecek.
Eczane çalışanı “sırdaş” olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığının düzenlemesiyle "Eczane teknikeri" olmalarının önü açılan eczane çalışanları için Türk Eczacıları Birliği ve 19 Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokolle uygun şartları taşıyanlar uzaktan eğitime başladı.

Teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek ve 15 Şubata kadar sürecek eğitimi eksiksiz tamamlayanlar daha sonra sınava girecek. Sınav sonunda başarılı olanlar ise eczane teknikeri unvanı alabilecek.

-Değerlendirme eczanelerde yapılacak

Eczanelerde uygulamalı eğitim sonunda her aday için birer değerlendirme formu doldurulacak.

Eczane teknikeri adayı, bu formla hijyen bilgisi, araç gereç ve ekipman bilgisi, temizlik ve düzen, ilk yardım, meslek ahlakına sahip çıkma, sır saklama, ikna yeteneği, ekip çalışmasına uygunluk, karar verme, dinleme yeteneği, hastalarla iletişim, reçete okuyabilme, reçete karşılayabilme gibi konularda değerlendirmeye tabi tutulacak.

eczane
çalışanı
“sırdaş”
olacak
Yorum (2)
MURAT BAŞAK
SÜREKLİ ECZACI TEKNİSYENLİĞİ SERTİFİKASI VERİLİYOR.PEKİ BUNUN SONUCUNDA NE OLACAK KARANLIK.. BUNUNLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPILSA DAHA İYİ OLUR.ESKİ ELEMANLARA VERDİLER.EVİN DUVARINDA ASILI HER AKŞAM O BANA BAKIYOR,BEN ONA BAKIYOR.
0
Cevapla
Habeş ANIK
Mesleğin adının Eczacı Teknisyenliği değil Eczane Teknisyenliği ve Eczane Teknikerliği olduğunu unutmayınız öncelikle. Ülkemizde 24.000 eczane içinde resmi rakamlara göre 48.000 Eczane Teknisyeni bulunuyor. Yine bu rakam ile önceki dönem eğitimlerinde sadece 23.000 kişi sertifikalandırıldı. Şu an ise 8.000 kişi sertifika alıyor. Ortadaki kayıp kişilerinde alması gerekiyor. Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir