Medimagazin logo

Adana Eczacılar Odası'nda seçim heyecanı

Adana Eczacılar Odası, 24-25 Eylül tarihlerinde Olağan Genel Kurul'a gidiyor.
Adana Eczacılar Odası'nda seçim heyecanı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADANA-Başkanlık için iki isimin yarışacağı seçimlerde, şu an ki mevcut yönetim, Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti Üyesi Ali Yücel Seçki'yi destekleme kararı aldı. Aday olmadığını belirten mevcut Başkan Ahmet Han Alpman, Adana Eczacı Odası, yönetici kadrolar yetiştirmeyi başarmış bir örgüttür. Başarının temeli olarak da kadro üretme ruhunu kaybetmemelidir. Bu nedenle Sayın Seçki'yi sonuna kadar destekliyoruz" dedi.

Seçim heyecanı saran Adana Eczacılar Odası'nda, şu an ki mevcut yönetim, Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti Üyesi Ali Yücel Seçki'yi destekleme kararı aldığını açıkladı. İki liste halinde gidilecek seçimlerde Seçki'nin arkasında duracaklarını belirten mevcut Başkan Ahmet Han Alpman, "Sayın Seçki, gerçekten göz doldurucu bir kariyere sahip olan bir meslektaşımızdır. Oda üyelerimizi, hiçbir zaman sıradan bir yönetici olmamış, tam bir misyon ve görev adamı olarak hareket etmiş, hizmetleriyle herkesin sevgisi ve takdirini kazanmıştır" dedi.


Eczacı odalarının, farklı niteliklere, farklı kimliklere ve farklı görüşlere sahip olan eczacıları bir araya getiren temel örgütlenme olduğuna dikkat çeken Alpman, "Bu farklılıkları aynı çatı altında toplayan ana etmen, eczacılık mesleğinin sorunları ve eczacıların mesleklerini yerine getirirken karşılaştıkları sorunların ortaklığıdır. Bu anlamda örgüt içi demokrasi, karar alma süreçlerine katılım, şeffaflık ve paylaşım, demokratik bir kitle örgütü olan Eczacı Odalarının olmazsa olmazları arasındadır" diye konuştu.

 

Küreselleşme kıskacında ki eczacılığın içinden geçmekte olduğu süreci değerlendiren Alpman, "Örgütsel bütünlüğü, mesleki dayanışmayı ve meslek etiğini temel alarak ortak aklı ön plana çıkaran bir örgütlenme modelini zorunlu kılmaktadır. Eczacılık mesleği örgüt içi rekabete feda edilemeyecek kadar yaşamsal bir eşiktedir. Bu bağlamda katılımcılığa, çoğulculuğa ve müzakereye önem veren, etkin kadroların bilgi ve deneyimlerinin yönetime yansıdığı, geçmişten aldığı güçle yüzünü geleceğe dönmüş, ayakları yere sağlam basan Eczacı Odalarına ihtiyacımız vardır" diye konuştu.


Alpman, Adana Eczacı Odası'nın tarihsel birikimi, yaratmış olduğu gelenek ve örgüt kültürü ile Türk Eczacıları Birliği'nin içerisinde misyonuyla, vizyonuyla ve üretimiyle özel bir yere ve öneme sahip olduğunu belirtti. Alpman, "Türkiye eczacılık tarihinin önemli dönemeçlerinde ve kritik noktalarında kendi damgasını vurmayı bilmiş; eczacılığa yönelik tehditler karşısında birlikte nasıl örgütlenebileceğinin ve mesleki dayanışmanın en güzel örneklerinden birisini vermiştir. Başarısı, harcını oluşturan kolektif çalışma ruhundan geçmektedir. Bu nedenledir ki Adana Eczacı Odası, yönetici kadrolar yetiştirmeyi başarmış bir örgüttür. Başarının temeli olarak da kadro üretme ruhunu kaybetmemelidir" dedi. 24-25 Eylül gerçekleşecek olan ADEO Genel Kurulu ve Seçimlerinde Ali Yücel Seçki'yi destekleyeceklerini ifade eden Alpman, şunları söyledi:


"Eczacılık mesleğine, odamıza ve Türkiye eczacılık örgütlenmesine emek harcamanın da ötesinde gönül vermiş, tüm üyelerimizi kucaklayarak odamızı geleceğe taşıyacak ve çok daha büyük projelere imza atabilecek değerli meslektaşımız Ali Yücel Seçki'yi ,ADEO Yönetim Kurulu Başkanı adayımız olarak takdim ediyoruz. Sayın Seçki; 1993 yılından bu yana ADEO'nun yönetiminde çeşitli düzeylerde görev almış, 1997-2001 yılları arasında Haysiyet Divanı Başkanlığı, 2001-2005 yılları arasında Denetleme Kurulu Başkanlığı, 2005-2009 yılları arasında Genel Sekreterlik yapmış, yıllarca TEB Büyük Kongre Delegesi olmuş ve 2011 Mart ayından bu yana TEB Merkez Heyeti üyeliği yapmıştır. Bütün üyelerimizi, Sayın Seçki'yi desteklemeye davet ediyoruz."

adana
eczacılar
odası'nda
seçim
heyecanı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir