Medimagazin logo

10. Eczacılık Fuarı açıldı

Eczacılık fuarı bu yıl “Geleceğin Eczaneleri ve Satış Teknikleri” temasıyla 10. kez sektörle buluştu.
10. Eczacılık Fuarı açıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye’nin ilk Eczacılık fuarı olan organizasyon, bu sene Fas, Gürcistan, Tunus İran, İspanya ve Senegal’den toplam on beş satın alma heyetinin katılımıyla açıldı.

14 – 16 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen organizasyonda, 15 Ekim saat 11.00’de Tarım Bakanlığı’nın gıda takviyesi olarak kullanılan ürünlerle ilgili mevzuat sunumu, sektörün yapılanmasına yol gösterici olacak.

Bu yıl temasını “Geleceğin Eczaneleri ve Satış Teknikleri” olarak belirleyen organizasyon, üç gün boyunca farklı isimlerin bu konudaki araştırmalarını ve bilgilerini ziyaretçiler ile buluşturacak.

Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hanefi Özbek, Tarım Bakanlığı yöneticileri, İstanbul Kimyevi Madde İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, İzmir, Denizli, Mersin, Trabzon Eczacı Odası Başkanları, İlaç ve Eczacılık Kurumu Derneği, Tüm Ecza İşverenleri Sendikası yöneticileri ve firma temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde, İzmir Eczacı Odası Başkanı Tuncay Sayılkan, Dev Ajans Başkanı Erhan Gölbey’e sektöre yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi verdi. Bu yıl fuarda ilk kez ziyaretçilere yönelik satış etkinlikler gerçekleştirildi.

T.C.Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü ve T.C. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri tarafından sektöre yönelik sunumlar yapılacak. Eğitim Programı’nı hazırlayan ve içerisinde sunum yapacak olan uzman kadro içerisinde Prof.Dr.Meral Şaşoğlu, Dr.Ender Saraç, Eczacı Güzide Zehra Dişli Yazar, Eczane Koçu Mustafa Özarslan, Eğitmen Murat Selçuk, TEİS Genel Sekreteri Eczacı Ömer Faruk Erdoğan, TUHETO Kurucu Başkanı Ahmet Çağrı Karamısır gibi sektör tarafından ilgiyle takip edilen, birbirinden başarılı çalışmalara imza atmış isimler yer alıyor.

'Geleceğin Eczaneleri ve Satış Teknikleri' temasını belirleyen Eğitim Programı’nın sunum konuları 'Geleceğin Eczanesi Olmak, Geleceğin Eczanesinde Müşteri (Hasta) Sosyal Stilleri, Geleceğin Eczanesinde (Hasta) İletişim Teknikleri, İlaç – Eczacılık Durum Analizi ve Öneriler' gibi öne çıkan konular çerçevesinde belirlenerek sunuluyor.

10.
eczacılık
fuarı
açıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir