Medimagazin logo

Şanlıurfa'ya özel diş hastanesi

Şanlıurfa'da kamuya ait iki diş hastanesinden sonra ilk özel ağız ve diş sağlığı hastanesi açıldı. Dantel Park adı verilen hastanede hekimler dışında 26 kişi istihdam ediliyor.
Şanlıurfa'ya özel diş hastanesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Hastane hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Haluk Akgün, "Dantel Park, ilin ağız ve diş sağlığı konusundaki en büyük eksiği olan ortodonti ve çene cerrahı branşında iki uzmanı, başta rehabilitasyon tedavisi gören hasta gurubu olmak üzere lokal anestezi altında ağız sağlığına yönelik müdahalede sorun yaşanan tüm hastalara genel anestezi altında müdahale imkanı sunan ameliyathanesi ve toplamda 13 kliniği ve 10 hekimi ile hizmet veren bölgenin ilk ve en kapsamlı özel ağız ve diş sağlığı hastanesidir." dedi. Hastane laboratuarı ile daha hızlı ve sağlıklı hizmet sunmayı hedeflediğini aktaran Akgün, hastanenin mimari olarak da estetik bir ortam sunduğunu anlattı. Akgün, diş tedavisinde kullanılan cihaz ve ekipmanların son teknolojiye uygun alındığını söyledi.


    Dijial panorami ve sefalometrik röntgen cihazları ile hastaların çene grafilerini anında görüntüleyip tedavisini yaptıran hekimler tarafından bilgisayar ortamında değerlendirme şansının bulunduğunu ifade eden Akgün, önmüzdeki yıl görüntüleme anlamında daha ileri bir teknoloji olarak kabul edilen 3D tomoğrafi cihazı ile hizmet vereceklerini müjdeledi. Akgün, ilerleyen dönemlerde bölgede şubeler açmayı da hedeflediğini sözlerine ekledi.


    Yaklaşık 170 diş doktorunun bulunduğu şehirde, her doktorun günlük 40 hastayı muayene ettidiği belirtiliyor. Diş Hekimleri Odası Başkanı Ekrem Kaya da şehirde ciddi anlamda diş hastası sirkülasyonunun olduğunu söyledi. Hasta fazlalığından dolayı kaliteli hizmetin sunulamadığından yakınan Kaya, bir doktorun günde yaklaşık performansının 6-7 katı fazla hasta muayene ettiğini aktardı. 2 kamu hastanesi ve bir özel hastanenin de yetersiz olduğunu anlatan Kaya, yeni hastanelere ihtiyaç olduğunu vurguladı. Hastalara uzun süreliğine randevuların verildiğini kaydeden Kaya, özel sektörün girişimi ile benzer sıkıntıların azalacağını ifade etti.

şanlıurfa'ya
özel
diş
hastanesi
Yorum (9)
dr.mehmet
Hayırlı olsun. Hastanenin ismi "Dantel Park" değil de "Dental Park" olsa daha anlamlı olurmuş..
0
Cevapla
ö f.
zaten ismi dental park ....
1
Cevapla
ali benlioglu
yukarıdaki yazıda kavram kargaşası var.hastanede 10 hekim var diyor.hekim ve diş hekimi ayrı mesleklerdir.hekim dersen tıp doktoru anlaşılır.bu mesleklerin okulu ayrı yetkisi ayrı,yemini ayrı,meslek odaları ayrı vs. lütfen cahil halk gibi ünvanları karıştırmayalım.
0
Cevapla
oğuz kaan turan
ali benlioğlu "oğlum kaymakam olmuşsun ama adam olamamışsın"hikayesini biliyorsundur umarım.
1
Cevapla
Sy
Sayın Ali benliogluna burdan bir meslektaşı olarak üzüntülerimi dile getirmek istiyorum. Hekim ve dis hekimi arasında ne yemin ne de baska acılardan fark yoktur, kanun onunde de haklar ve derece yönünden de pratisyen hekim ve dis hekimi aynı kefededir. Yeminleri de aynıdır. Tıbbi deontoloji tüzüğünde tabip ve dis tabibi olarak Gecer tüm ifadeler ve ikisini de kapsar. Tip Fakültesi'ni Disarda parayla okuyup turkiyeye geldiniz sanırım ...
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir